Вітаємо з Днем археолога України

16:47

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

 15 серпня в Україні святкують неофіційний, але традиційний День археолога.
Миколаївщина пишається своїми археологічними пам’ятками. Наша легендарна давньогрецька Ольвія відома всій Європі. Городищу Дикий Сад – 3200 років.
Тільки на території  міста Миколаєва знаходяться біля 60 пам’яток археології, а на Миколаївщині їх – сотні.

Ці пам’ятки дуже кваліфіковано досліджують миколаївські науковці, імена яких добре відомі за межами країни. Наша газета багато років дружить з археологами Миколаєва та Києва, робила не один десяток найцікавіших материалів про Ольвію та її знахідки, про Дикий Сад, острів Березань та інші.

Розкопки в Ольвії. 2021 рік. 81-й польовий сезон

Неперевершені інтер’вью для “Вечернего Николаева” свого часу давали старший науковий співробітник відділу античної археології Інституту археології НАН України, начальник Ольвійської археологічної експедиції Валентина Крапівіна, заступник директора з наукової роботи та завідувач відділу античної археології Інституту археології НАН України, а також завідувач відділу Національного історико-археологічного заповідника «Ольвія» Алла Буйських та їхні українські і зарубіжні колеги.

Першими ми дізнавались про чудові знахідки давніх часів від Кирила Горбенка, який протягом 20 літ керував розкопками в городищі Дикий Сад, та Олександра Смирнова, керівника археологічної екпедиції на острові Березань. Дізнавались та розповідали нашим читачам.

Серед знаних археологів Миколаївщини Василь Нікітін, Юрій Гребенніков, Наталія Гаркуша та інші.

Дорогі друзі, зі святом! Бажаємо скорішої перемоги, мирного неба! Нехай мирна земля України подарує вам і нам багато нових цікавих артефактів.

На фото у фокусі – день археолога в Миколаєві, 2017 рік.

 

Город, где спрессовались тысячелетия: археологические тайны Николаева