Кіно про “Розстріляне відродження”: у Миколаєві відбувся спецпоказ фільму “Будинок “Слово”. Нескінчений роман”

14:10

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві  відбувся спеціальний показ історичної драми “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” від режисера Тараса Томенка. Кінострічка демонструє події 1930-х років у Харкові, часи репресій української інтелігенції.

Робота над кінострічкою розпочалася у 2012 році з вивчення документів та написання сценаріїв, розповів кінооператор Михайло Любарський. Зйомки розпочалися у 2018 році, тоді завершити їх не вдалося.

“Повернулися ми до зйомок вже у 2020 році, коли були перші “ковід-локдауни” та це також була окрема “весела” історія, але я дуже радий, що у нас тоді з’явилася можливість дозняти фільм. Це було звісно трішки непросто, але ми нарешті могли видихнути з полегшенням, оскільки у нас склалася вся історія вже на екрані”, — каже Любарський.

Михайло говорить, визначити одну основну ідею фільму важко.

“У першу чергу, він про те, що справедливість це доволі складна річ, яку наздогнати важко, але прагнути до неї потрібно і, врешті-решт, завжди треба пам’ятати про те, що події повторюються”, — розповідає кінооператор.

Історична драма “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” знята режисером та сценаристом Тарасом Томенком спільно з Любов’ю Якимчук. У 2017 році режисер вже працював над документальним фільмом, саме він спонукав його до подальших досліджень епохи та особистостей.