Прогулянка по Потьомкінській. «Знайома незнайомка: історія однієї вулиці»

20:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Цієї суботи разом з миколаївцям досліджували історію миколаївських вулиць. Робили це під час екскурсії-прогулянки «Знайома незнайомка: історія однієї вулиці». Про це розповіли на фб-сторінці “Ідентичність Миколаївщини”.
 Історія вулиці – це, перш за все, життя, яке вирувало за дверима поважних будинків: імена господарів, їхні заняття та вподобання, гості, які до них приходили. А може, це був приватний кабінет лікаря, чи в цьому будинку приймав клієнтів відомий юрист. А от в цьому будинку жив вчитель музики. Поряд в середині 19-го сторіччя відкрилась наймодніша перукарня…Такими були, є і будуть всі вулиці. А особливо центральні.
Потьомкінська в 19-му сторіччі вважалась однією із найпривабливіших в Миколаєві. Тут жили міські голови, місцева аристократія, заможні купці та підприємці. Навіть сьогодні можна побачити минулу велич багатих будинків в оздобленні, відчути зміни століть.
Дві години промайнули як одна мить. Від Фалєєвської – по Потьомкінський – до Садової, вздовж Садової до «Серця міста», відтворюючи історію, мріючи про майбутнє, ми говорили про ідентичність нашого краю та з чого вона складається.
Серед гостей були не тільки миколаївчани, але й наші сусіди з Херсонщини. Вдячні кожному за цікавість до історії рідного міста.