19 травня церковне свято – День жінок-мироносиць

18:59

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Це церковне свято перехідне, а його дата прив’язана до святкування Великодня. День жінок-мироносиць завжди припадає на другу неділю після Воскресіння Христового. 2024 року віряни східного обряду святкують Великдень 5 травня, а це означає, що День жінок-мироносиць припаде на 19 травня.
Ці жінки – послідовниці Ісуса. Вони піклувались про нічліг, їжу та пиття, «служили Йому з майна свого» (Лк. 8: 3). Саме ці жінки рано-вранці поспішали до гробу Спасителя з миром і ароматами, щоб помазати тіло Господа. Тому і названі вони мироносицями.
У святому письмі згадується сім жінок: Марія Магдалина, Іоанна, Сусанна, Марія Клеопова, Саломія, Марфа і Марія — сестри Лазарь, хоча, можливо, що їх було більше. Коли жінки йшли до Гробу, вони обговорювали, хто відвалить камінь, але, підійшовши, побачили ангела, який сповістив їм, що Ісус воскрес.
Значення в православній вірі: Жінки-мироносиці — це жінки, які в ніч Воскресіння Ісуса Христа прийшли до Гробу Господнього, щоб за звичаєм намастити його тіло миром – ароматним маслом. Вони були серед перших вірян, хто, залишивши свої будинки, пішли за Христом.