Ідентичність Миколаївщини. Мурали під час війни

20:25

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Душа митців по-особливому реагує на виклики життя. Творчі, глибокі, душевні, емоційні, ексцентричні – вони відчувають світ по-своєму, трансформуючи пережите в мистецтво і творчість. Так, з початком війни, в Миколаєві набуло сплеску вуличне мистецтво. Графіті та мурали почали з’являтися в різних куточках нашого міста і промовисто розповідати про біль та надії миколаївців. Великий Кит, «котики», Сковорода – одні з них.
Авторами цих та низки інших робіт стали молоде подружжя Волошиних та художник Дмитро Сліпуха. З перших днів війни – під потужними обстрілами – вони малювали! Не могли за покликом серця по-іншому.
Так по черзі – за 2 роки – з’явилися досить різнопланові роботи, кожна зі своїми сенсами та меседжами. Одні з них – легкі та казкові, інші – глибокі та потужні. Вони дивляться на нас зі стін навчальних закладів, зупинок, укриттів, розвалля…
І всі вони про нас за час війни… про наш розпач і надії, про цінності і глибоку філософію… адже кожен із нас із того самого 24 лютого неодноразово заглядав всередину себе і шукав/бачив себе справжнього.
… Це про молодь, яка надихається цінностями етнічного південного розпису та інтерпретує їх у сучасні метафори, аж до всесвітньо відомих одкровень Сковороди та з глобальними планами познайомити мешканців та гостей міста з творами відомих класиків у майбутньому. Такі вони… наші… неймовірні…