З 1 квітня нас чекає неприємний “сюрприз”: тарифи на воду і електроенергію хочуть змінити

9:27

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Ціни на воду та електроенергію в Україні можуть різко підвищити.

Про це розповідає Главред.

Як повідомляє Нацкомісія з регулювання сфер енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), зараз розглядають різні варіанти перегляду ціни.

У відомстві підтвердили, що в березні планують включити до порядку денного питання про перегляд тарифів на водопостачання та централізоване водовідведення.

“Необхідність зміни (підвищення) тарифів ліцензіатів НКРЕКП на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення обумовлена зміною обсягів реалізації цих послуг і зростанням вартості окремих складових структури тарифів (електричної енергії, реагентів, паливно-мастильних матеріалів тощо)”, – заявили в Нацкомісії.

Коли можуть підняти ціни на воду

Зараз опрацьовується можливість підвищення в два етапи:

  • перший буде навесні – з 1 квітня
  • другий – з 1 липня.

Тарифи на електроенергію

Водночас в уряді працюють кілька робочих груп, які розглядають різні варіанти перегляду тарифу на електроенергію для побутових споживачів.

“Один з варіантів передбачає модифікацію діючої системи субсидій, інший – різні тарифи в залежності від обсягів споживання. Фінальне рішення про тарифи для населення буде приймати уряд”, – йдеться в повідомленні.

Чому підвищують тарифи на електроенергію

Причиною перегляду тарифу називають актуальну ситуацію в енергосистемі країни, яка зазнала руйнувань в результаті війни, і криза в енергетичному секторі. У комісії додали, що вже зараз потрібно готуватися до наступного опалювального сезону і відновлювати знищене.

Також в НКРЕКП сказали про необхідність пошуку коштів на відновлення енергетики. У комісії вважають, що крім міжнародної допомоги основним джерелом повинні стати кошти, закладені в тариф на електроенергію для населення.