Яскраві канікули в ДОФі

15:28

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Вже другий місяць в Миколаєві працює дитячий літній табір “Яскраві канікули”. Проєкт триває з червня до серпня 2023 року та складається з 10 змін. Чотири зміни на місяць, в кожній – 25 дітей. Перш за все – дітки ВПО з Херсона та області, є також з інших постраждалих від війни територій. Є миколаївці з багатодітних сімей, сини і донечки загиблих воїнів. Перебування в таборі для всіх безкоштовне.

 “Це власний проєкт – “Безкоштовний денний табір для дітей ВПО”. Маємо величезну кількість яскравих емоцій і відгуків – як від дітей, так і батьків. Дякуємо за таку високу оцінку нашої роботи! Дякуємо всім нашим партнерам і друзям за те, що відгукнулися, за увагу і допомогу дітям ВПО та найбільш незахищеним категоріям.
Я щасливий працювати з такою командою партнерів і людей з великим серцем!” – розповів автор проєкту, громадський  діяч, радник начальника Миколаївської ОВА, очільник Волонтерського центру “ДОФ” Володимир Алексєєв. Так-так, той самий Алексєєв, якого ми давно знаємо як завідувача відділом в Миколаївському вищому коледжі музичного мистецтва, до того ж він добре відомий по всій Україні як Maestro в “Performance BIG BAND Володимира Алексєєва“.

Табір “Яскраві канікули” – це справжнє свято для малечі. Ми розповімо про його роботу, використовуючи інформацію зі сторінки Фейсбука самого пана Володимира. Тут дуже влучно змальовані дитячі будні. Отже – цитуємо.

Спекотна середина літа, гаряче південне сонце, а в ДОФі завершується четверта зміна дитячого літнього табору ДОФ для ВПО. У дітей, що відвідують табір, незабутні враження, і за це ми щиро вдячні нашим партнерам – “крутим людям”, що презентують організації, які вже всі ми полюбили. Наприклад, Миколаївський зоопарк вкотре підтвердив свій статус найкращого в Україні – дітлахи щоразу в захваті від його відвідин!.. Ми в ДОФі обожнюємо навчальні практики, а ігрова платформа “Корисна англійська” зі Світланою Федорчак – це найбільш вдалий, цікавий та веселий формат занять для малечі у літню спеку. Школа танцю Harlem Dance Studio як ніхто вміє переключити наших юних відвідувачів з розумового навантаження на фізичне, за що цим творчим людям окремий від нас респект...

В краєзнавчому музеї дітлахи стають учасниками інтерактивних екскурсій, музейних уроків, квестів, майстер-класів. В Музеї флоту слухають цікаві історії про заснування міста та кораблебудування. А в музеї ім. Верещагіна поринають у світ прекрасного та знайомляться з великим мистецтвом.

– П’ята зміна завершилась психологічними тренінгами “Діти і війна. Техніки зцілення” від наших постійних партнерів “Терапевтична хата”, які пильно працюють з дітьми, що потрапили під безжальний каток війни. Щиро дякуємо їм за невтомну працю, – розповідає Володимир Алексєєв.

У Волонтерському центрі ДОФ організатори дитячого дозвілля приділяють багато уваги навчальним практикам, бо це дуже корисно у наш час. HALO Trust проводив заняття з протимінної безпеки. “Школа Безпеки” та Олена Овсянікова підготували майстер-клас з першої домедичної допомоги та основ спортивного туризму. А у Кулінарній школі «Да, Шеф!» можна було навчитись самостійно готувати найсправжнісіньку італійську піцу!

Останнім часом просвітницьку частину програми взяли на себе студенти ЧНУ ім. Петра Могили – вони проводять уроки англійської та німецької мови.

Розваг в таборі щоденно теж буває багато. Мотузковий парк (від Миколаївської федерації спортивного туризму), зоотерапія в зоопарку; спортивний інвентар та матеріали для творчих майстер-класів забезпечило ГО “Сильні Разом”; квести, ігри, конкурси готують аніматори з агенцій “Саша і Наташа” та “Ра-Та-Та”.

– Смачними обідами дітей традиційно пригощає ресторан R&T, який завжди відповідає високим стандартам сервісу і незмінно продовжує дотримуватись активної соціальної позиції, – розповів Володимир Алексєєв. – Величезна подяка нашим вожатим: Олександрі, Катерині, Владу і Наталі за все і окремо за те, що дозволяють себе обливати водою на водних розвагах…
всім нашим волонтерам – за те, що долучаються до допомоги. І, звичайно, найбільша подяка координатору всього табору – пані Світлані Овчар за невтомну працю! Продовжуємо допомагати разом! Бо ДІТИ – НАШЕ МАЙБУТНЄ!

Ми назвали, мабуть, тільки половину з тих городян, міських установ, організацій, які активно включилися у волонтерську роботу в проєкті “Яскраві канікули”.

***

Але обовзково треба розказати і про інші чудові заходи, які ДОФ готує для миколаївців та гостей міста. Ми всі втомилися від війни. Проте “втомилися” – не зовсім правильне слово: ми виснажені, знесилені, живемо в постійному негативі, а треба десь брати сили жити далі, наповнювати наші серця і душі позитивом, щоби протистояти цій клятій війні. І саме ДОФ дає нам підтримку і позитивні емоції. 

21 липня на території ДОФа відбувся джазовий фестиваль-ярмарок «ПРОСТІ ЯК ДІТИ – 2», тобто це був вже другий фест, організований для дорослих, дітей та молоді – сімей військовослужбовців, ВПО, миколаївців та гостей міста. В програмі заходу були не тільки джазовий концерт за участю музикантів PERFORMANCE BAND Володимира АЛЕКСЄЄВА (труба, контрабас, ударні, клавішні, вокал), але й активності для дітей: анімаційне шоу, АкваГрім, конкурс малюнків на асфальті, майстер-класи (ліплення з глини, витинанки, пошив сердечок, розпис кераміки та інші).

Багато вражень. Багато радощів. Багато подяк… І очікування на подальші святкові заходи від ДОФу.

Наталія Христова.

Фото – зі сторінок Фейсбука.