Як “запросити” в свій дім добробут? Допоможуть… крупи

16:09

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Без крупи не обходяться в жодному домі. Здавен каша була символом міцного роду. Крупи, насіння та зерна відігравали важливу роль в обрядовості і традиціях. Дівчата обов’язково ворожили на квасолі, бобах і пшениці, аби дізнатися про свою долю. Жінки мотали оберегові ляльки-круп’янички на достаток і благополуччя. З колосся, наповненим стиглим зерном пшениці та ячменя, виплітали різдвяний дідух. Кожна крупа та насіння мало своє символічне значення: кукурудза – здоров’я, рис і пшоно – багатство, гречка й квасоля – ситість, насіння соняшнику – щастя й благополуччя тощо.


Запросити достаток і добробут у свої родини вирішили і  у Центральній міській бібліотеці ім.М.Л. Кропивницького, де 19 січня  Культурно-мистецька асоціація “Арт-спокуса” запропонувала цікавий майстер-клас з виготовлення сучасної прикраси для кухонного інтер’єру “Добробут”. Навчання для панянок простору “Вільна” проводила майстриня Жанна Максимова, яка дуже полюбляє творчі експерименти.


“Для робочого процесу нам знадобилися скляні ємкості та різновиди круп, зерен та насіння. Різний за формою, кольором та структурою – цей природний матеріал панянки акуратно засипали у прозорі ємкості. Таким чином створювався багатошаровий декоративний “малюнок”. Після цього ємкість щільно закривали пробкою, аби туди не потрапляло повітря. Далі відбувся творчий процес декорування виробу з використання домотканого полотна, джгута, кавових зерен та повітряного пластиліну,” – розповіла керівниця “Арт-спокуси” Валентина Кривцова.
Згадаємо, що кожна крупа та зерно має своє символічне значення. Тож, виходить, що у декоративні баночки кожна учасниця поклала частинку багатства, достатку, щастя, благополуччя, здоров’я та добробуту. А щоб у родині завжди гроші “водилися” – панянки додали ще й монетку.
Вийшло гарно, весело, естетично і практично!