Виставка порцеляни відкрита в музеї флоту

12:21

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївському музеї суднобудування і флоту відкрито виставку порцеляни ХІХ-ХХ ст. із приватної колекції Дмитра Єрьоменка.
На виставці можна побачити порцелянові вироби підприємств Західної та Східної Європи. Серед експонатів переважає англійський посуд, в тому числі зі зображенням осіб королівської родини, різноманітні вази для квітів, статуетки, виготовлені з пофарбованої та нефарбованої порцеляни.
Англійська порцеляна завжди відзначалась витонченим стилем та стриманістю розкоші. Традиційні вироби з цього матеріалу виділяються плавністю ліній та досконалістю кожного елемента, білизною і тонкістю, а також красивими орнаментами, в яких домінують квіткові та рослинні мотиви. В більшості випадків їх прикрашають ручним розписом або золотим декором.
В них чітко простежується британська стриманість та ледве помітна делікатна розкіш, а візуальна аристократичність неймовірно приваблива.
На виставці представлена англійська таріль кінця XIX ст., прикрашена морською символікою, яка буде передана колекціонером Д.В. Єрьоменком до музею суднобудування і флоту.
Ласкаво просимо до музею.
Музей працює щодня, крім понеділка, з 9.00 до 17.00.