Віддайте 33 мільйони режисеру Олегу Сенцову

15:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Україні розгорівся скандал через те, що на зйомки серіалу “СМТ Інгулець” з Державного бюджету виділили 33 мільйони гривень У розпал повномасштабної війни. Осторонь не залишилися й українські військові.

Наші захисники записали відео з передової, в якому показали свою реакцію на цю новину. Вони, як і більшість українців, вважають, що доцільніше було б виділити ці кошти підтримку української армії. 

“Я думаю, краще б ці кошти виділили нам на лопати, бо ми весь день копаємо двома лопатами, лопати не наші. А там он хлопці копають лопатами, які скоро зітруться. Треба кошти на нові лопати”, – сказав один із військовослужбовців.

” МІЙ ВИБІР – ПОВНИЙ БОЙКОТ! 33 000 000 грн – на потреби ЗСУ!!!
33 мільйони планують використати на фільм про Поворознюка!!!!
33 мільйони! Люди, не мовчіть, нехай ці гроші підуть на дрони!! Ми по копійці збираємо хлопцям на запчастини до машин, а вони з державного бюджету – на кіно Поворознюка зняти! Це важливо зараз? Коли гинуть наші молоді козаки?” – ось такий емоційний пост з’явився у фейсбуці.
І ще один пост – від Вадима Чилікіна.

“Це 2 режисери. Ліворуч – Юрій Горбунов, автор “Скажених весіль”. Він отримав 33 мільйони гривень на серіал про Поворознюка від держави. 

Праворуч – Олег Сенцов, автор “Носорога”. Він отримав чергове поранення у бою з росіянами у складі 47-ї бригади. Ці факти викликають у мене питання.

А можна ці 33 мільйони гривень отримає Олег Сенцов на потреби свого підрозділу? Чи будь-який інший режисер, що відмовився від своєї кар’єри заради захисту держави? Здається, вибір нескладний. І доволі очевидний. Якщо питання у цільовому використанні коштів, то це ж не проблема.

Накупіть Сенцову професійного знімального обладнання, а саме – дрони DJI Mavic 3. Це ж дрони для весільних зйомок, самі ж казали. Буде Скажене Весілля-4″.

Порівняємо.

“Носорог” Олега Сенцова (вийшов 2021 року) – це історія про людину, яка пройшла непростий шлях. Насамперед ідея фільму виникла навколо історії, яку я почув від знайомого. Вже потім зрозумів: так можна показати вплив дев’яностих років на наше сьогодення, бо ми й досі живемо за поняттями, а не законами. Це була одна з причин Майдану, адже Янукович перетворив Україну на бандитську державу. Я показав, звідки ноги ростуть», – пояснив свого часу режисер.

“Серіал про жлоба”, – так висловився журналіст та історик Вахтанг Кіпіані, який обурений новиною. Зміст: “Два талановиті айтішники Максим і Данило біжать з фронтового Харкова і дорогою до Львова опиняються на Кіровоградщині у смт Інгулець, де всім керує фермер Олексій Паровоз на прізвисько “Батя”. Програмістів записують у місцеву самооборону, призначають чергувати на блокпост і час від часу працювати на фермі”.