Відбій водяної тривоги! Солоною водою з-під крану все-таки безпечно митися та мити посуд

16:33

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

КП “Миколаївводоканал” опублікувало для миколаївців повідомлення більш “заспокійливого” змісту, ніж попереднє, в якому йшлося про те, що у воді, яка надходить центральними мережами, забороняється мити посуд та приймати душ. У новому повідомленні містяться лише попередні застреження про те, що вода не питна.

“Із перших днів відновлення централізованого водопостачання ми наголошуємо: вода, що подається в мережі, – технічна і придатна лише для господарсько-побутових потреб – прання одягу, миття посуду, прибирання та використання в душі й туалеті. Пити чи використовувати для приготування їжі її не можна”, – інформує підприємство у своїх соцмережах.

У повідомленні зазначається, що працівники лабораторії питної води підприємства щодоби перевіряють якість тієї води, яка тільки-но надходить із відкритого водоймища, і тієї, яка вже подається в місто. Контроль здійснюється за мікробіологічними, хімічними та органолептичними дослідженнями. На даний час, можемо констатувати, що суттєво показники не змінилися.

Натомість, водоканал попередив, що у миколаївській воді перевищено ряд показників відносно допустимих, що встановлені вимогами Державних санітарних норм і правил щодо якості та безпеки води в умовах воєнного стану:

  • у 2 рази хлориди, що дають солоний присмак;
  • у 1,8 раз жорсткість.

Тому миколаївцям вкотре рекомендували під час літнього періоду, щоб уникнути спалаху інфекційних захворювань, вживати лише бутильовану воду.