Верховна Рада вирішила, що робити з Харлан та росіянкою, яка намагалася підставити українку на ЧС із фехтування

12:25

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Верховній Раді зареєстровано проєкт постанови про звернення до парламентів та урядів демократичних країн, Міжнародного олімпійського комітету (МОК), міжнародних спортивних федерацій із закликом засудити незаконну дискваліфікацію Міжнародною федерацією фехтування (FIE) української шаблістки Ольги Харлан. Автором проєкту постанови №9554 є народний депутат України Андрій Кожем’якін.

Співавторами законодавчої ініціативи стали Жан Беленюк (“Слуга народу”), Анатолій Костюх та Василь Мокан (обидва зі “Слуги народу”), а також Григорій Суркіс (група “Платформа за життя та мир”).

У тексті, опублікованому на сайті ВР, зазначається, що Верховна Рада України повністю підтримує гідний вчинок нашої олімпійської чемпіонки та рішуче засуджує ганебне рішення FIE щодо дискваліфікації української спортсменки, а також закликає FIE:

  • повністю скасувати дискваліфікацію Ольги Харлан та офіційно попросити в неї вибачення;
  • притягнути до відповідальності всіх осіб, причетних до ухвалення рішення про дискваліфікацію Ольги Харлан;
  • довічно дискваліфікувати російську спортсменку Анну Смірнову за провокаційний вчинок, який суперечить олімпійському духу.

Під час обговорення члени Комітету зазначили, що оскільки рішення Міжнародної федерації фехтування не скасовує дискваліфікацію Ольги Харлан, а лише припиняє своє рішення та підтверджує його правильність, тобто й надалі вважає її винною, це залишає можливість для повторення подібних провокацій як у фехтуванні, так і в інших видах спорту, у правилах яких передбачено обов’язкові рукостискання чи уклін.