В Ірпені відкрили мурал з картиною Тараса Шевченка “Катерина”

13:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

24 серпня в Місті Героїв Ірпені  відбулося відкриття муралу “Катерина”.
Це – найбільший у світі мурал з картиною Тараса Шевченка. Його розмір 7,8х12 метрів. Мурал створений групою художників з різних куточків України під керівництвом української художниці Катерини Ведмідь.
На відкритті були присутні Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь та керівник секретаріату Юрій Зубко. Пан Тарас відзначив важливість створення такого муралу та його відкриття саме на День Незалежності.
“З часу написання поеми “Катерина” минуло майже два століття, але дух недоімперії, яка хоче знищити українську культуру і духовність, українське слово і все українське взагалі, досі витає над Україною. Прострелена голова бюста Тараса Шевченка у Гостомелі, понівечений музей Сковороди у Сковородинівці, розкрадені музеї і скарбниці, включаючи Скіфське золото в окупованому Криму, – це те, що продовжує нести ворожий дух…”, – зазначив він.
“Нехай Україна панує на своїй історичній землі, яка полита кров’ю українських воїнів і захисників. Нехай буде син і буде мати, і будуть люди на землі!”, – сказав Уповноважений, вітаючи присутніх з Днем Незалежності України.