Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь відвідав безкоштовні курси української мови в Миколаєві

15:46

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Центральну бібліотеку імені М. Кропивницького (директорка Інга Хоржевська) відвідав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, де зустрівся з учасниками безкоштовних курсів української мови. Про це повідомили у Миколаївській міській раді.

На базі бібліотеки працюють різноманітні курси з вивчення мови для людей різного віку, а також розмовні клуби для тих, кому не вистачає практики. Також бібліотека співпрацює з проєктом «Єдині», який передбачає 28 днів підтримки у переході на українську мову.

Як повідомляється, Тарас Кремінь приурочив свій візит до четвертої річниці з моменту набуття чинності закону про забезпечення функціонування української мови як державної.

— Місто Миколаїв, місто-герой демонструє всій країні та світові любов до рідного слова. І дуже добре, що ми зміцнюємо цю важливу творчу парадигму на прикладі одного з найвідоміших міст. Хочу вірити, що цього року ми досягнемо і ще більших результатів, — сказав Тарас Кремінь.

Зустрівшись з учасниками двох груп, обговорили важливість використання державної мови.

«Я хочу підтримати своїх земляків. Зробити все для того, аби мовна стійкість, культура та незламність мого рідного міста залишалася на найвищому рівні»,- відзначив Тарас Кремінь під час спілкування з відвідувачами занять розмовного клубу, який проходить в рамках проєкту «Єдині». Він також здійснив зустріч з учасниками двох груп Безкоштовних курсів української мови (викладачка-волонтерка Світлана Божко).
Порівняно з минулим роком понад 80% населення займає принципову позицію і надає перевагу у побутовому, службовому, соціальному спілкуванні – рідній українській мові.
«Це рекордний показник за всі роки української Незалежності. Тобто, за 32 роки. Як бачите, сьогодні громадяни, у тому числі миколаївці, виявляють інтерес до відвідування мовних курсів, розмовних клубів, підручників й книг, вивчення української історії та культури, все більше захоплюються власним минулим. Звичайно, велика подяка за це Збройним Силам України, які дають таку можливість відчувати себе надійно – захищеними у себе вдома», – зазначив Тарас Кремінь.