Український дім в Данії 24 лютого представить у Копенгагені інавгураційну виставку миколаївських фотографів “Спільне тіло: Миколаївська молода фотографія”.

15:16

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Автори виставки покажуть у Копенгагені цифрові та аналогові фотографії, поляроїди, маніпуляції з зображеннями, а також проєкції та слайд-шоу.

“Їхні проєкти передають дуже реальний, фізичний досвід того, як це — бути українцями у 2024 році, на третьому році повномасштабного російського вторгнення в Україну та після 10 років війни, що триває”, — сказав Сергій Мельниченко.

За словами засновника школи фотографії, привезти виставку саме у Данію для миколаївців надзвичайно важливо, адже країна з початку великої війни підтримує місто.

“Попри всі випробування, очевидно, що ми рухаємося у правильному напрямку, і можливість представити нашу роботу в Українському домі в Данії є найкращим доказом цього і має для нас велике значення. Ця виставка дозволяє нам не тільки представити миколаївську фотографію, але й показати більш широкий спектр української молодої фотографії”, — розповів Мельниченко.

"Спільне тіло": у річницю вторгнення РФ в Україну у Копенгагені покажуть роботи миколаївських фотографів
Робота Лі Білецької. Фото надане школою MYPH

Тіло — центральний об’єкт на виставці. Автори зображують їх оголеними, прикритими, захованими за одягом, шаром попелу, предметами чи проєкціями.

“Тіло, зображене на цій виставці, що відбувається через два роки після початку повномасштабного вторгнення, далеко не розслаблене. Воно болить, воно напружене, воно намагається захистити себе або злитися з навколишнім середовищем. Але воно також є співчутливим, воно проєктує на себе всі ті болі та небезпеки, які переживають інші тіла співвітчизників”, — розповідає кураторка проектів візуальної культури та сучасного мистецтва Українського дому в Данії Катерина Стукалова.

"Спільне тіло": у річницю вторгнення РФ в Україну у Копенгагені покажуть роботи миколаївських фотографів
Робота Артема Гумілевського. Фото надане школою MYPH

Свої роботи на виставці представлять автори: Сергій Мельниченко, Артем Гумілевський, Ксенія Петровська, Наталі Агризкова, Вероніка Моль, Савка, Ірина Кабиш, Лі Білецька, Анастасія Дехтярук.

“Тіло нашого життя — спільне. Тіло нашого страждання — спільне. Наш успіх і наша перемога також будуть спільними. Особливо це стосується таких країн, як Данія — країни, яка не лише лідирує серед інших держав у наданні економічної, військової та гуманітарної допомоги Україні, але й бере участь у відбудові її міст, зокрема Миколаєва”, — сказала Наталія Попович, голова Українського дому в Данії.

У фокусі – робота Сергія Мельниченка. Фото надане школою MYPH