Україна зможе здійснювати більше дронових атак на російські кораблі — Федоров

13:44

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Україні збільшиться кількість дронів, у військові зможуть частіше атакувати російські військові кораблі.

Про це в інтерв’ю Reuters сказав віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Безпілотників буде більше, атак буде більше, російських кораблів буде менше. Це точно”, — сказав він, відповідаючи на запитання про нещодавні вибухи поблизу Криму.

Федоров також зазначив, що у 2023 році виробництво безпілотників в Україні зросло більш ніж у 100 разів порівняно з минулим роком.

“Я думаю, що до кінця цього року, якщо порівнювати з попереднім, це збільшення буде приблизно в 120-140 разів”, — сказав міністр.

За його словами, Україна випробовує системи штучного інтелекту (ШІ), які можуть локалізувати цілі за кілька кілометрів і направляти на них безпілотники, навіть якщо зовнішній зв’язок порушений засобами радіоелектронної боротьби.

“Нам потрібен ШІ, наприклад, технологія пошуку цілей, подібна до того, як працює “Ланцет” (російський безпілотник, — ред.), щоб ціль можна було знайти в умовах РЕБ та знищити. Наразі це все на стадії тестування, але деякі дрони, які ми купуємо, використовують ШІ для розпізнавання цілей. У лісі він може виявити ціль і розпізнати, чи це людина, танк чи певна машина. Ці технології активно використовуються”, — зазначив Федоров.