У Повітряних силах сказали, чи справді росіяни стали менше застосовувати ракети “Калібр”

11:39

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Ракети – це вичерпний ресурс, проте, на жаль, окупантам вдається щомісяця виготовляти близько сотні смертоносних снарядів.

Ігнат зауважив, що росіяни застосовують ракети типу “Калібр” так, як і раніше.

“Росіяни не стали використовувати менше ракет “Калібр”. Я раджу всім подивитися статистику з вересня по березень. Там все чітко видно – скільки ракет повітряного та морського базування. Втричі менше застосовують “Калібрів”, адже їх втричі менше”, – сказав Ігнат.

За його розрахунками, на 12 – 15 “Калібрів” може бути 30 – 40 ракет Х-101/ Х-555. Така статистика була приблизно щоразу  1 до 3-х. Це говорить про спроможності російського виробництва.

Якщо окупанти мають в наявності Х-555, які вже не виготовляють, та виготовлятимуть Х-101, то вони їх будуть застосовувати більше, бо вони є. “Калібри” – менше, тому що їх немає і, можливо, виробляти не можуть, – наголосив Ігнат.

Сподіваємось, що санкції проти Росії працюватимуть й обмежуватимуть агресора у виробництві смертоносної зброї. Проте, не варто забувати, що окрім новостворених ракет, ворог має радянські ракети Х-22, С-300 тощо.

“Все, що має окупант, те й застосовує. Якби мали більшу можливість виготовляти, летіло б більше”, – додав речник командування Повітряних сил ЗСУ.

За місяць російський ВПК спроможний виробляти близько 100 ракет. У тому числі понад 10 одиниць для ОТРК “Іскандер”, до 30 одиниць – морського базування “Калібр” та до 60 одиниць крилатих ракет повітряного базування, включаючи гіперзвукові аеробалістичні ракети “Кинджал”. Про це повідомив представник ГенШтабу.