Рівень води в річці Південний Буг станом на 20 листопада становить 475 сантиметрів — це нижче середнього рівня. З 18 листопада вода відійшла від берегів на 20-50 метрів через посилений південно-східний вітер.
Про це Суспільному розповіла начальниця відділу морських гідрометеорологічних спостережень Галина Хоренженко.
З 18 листопада рівень води через пориви вітру почав знижуватись, говорить начальниця відділу морських гідрометеорологічних спостережень Галина Хоренженко.
“На вихідні виходив активний циклон з центром на Чорне море, і це сприяло вітряній тривалій погоді на всьому півдні України. У Миколаєві зазвичай такий “відгон” води вибиває північний, північно-східний вітер. Ця відмітка рівня води знизилася нижче стихійної критичної — 425 сантиметра. Це відмітка, при якій обмежується судноплавство. І на ранок 19 листопада вітер посилився до північно-східного 15-20 м/с і з 8:00 до 12:00 зафіксований найменший рівень — це 378 сантиметри”, — говорить Галина Хоренженко.
У нас виникло стихійне морське гідрометеорологічне явище, і початок його зафіксовано о 23:40 18 листопада.
Вода у річці Південний Буг відійшла на 20-50 метрів від звичного рівня, говорить начальник водокористування та моніторингу вод Регіонального офісу водних ресурсів Дмитро Єфименко.
“Вода за даними гідропостів відійшла на 20-50 метрів від звичного свого рівня. Ситуація, яка наразі спостерігається, а не пов’язана зі спуском води з Олександрівського водосховища, тут інші фактори. Це суто нагонні явища, які спостерігаються час від часу, але не в такому масштабі, як зараз. Основні збитки завдаються морській інфраструктурі та торговельній, адже зараз вона не працює, тому про збитки ми сказати не можемо”, — розповідає Дмитро Єфименко.
19 листопада вітер змінився на північно-західний і вода, яку вигнало в море, почала повертатися, говорить начальниця відділу морських гідрометеорологічних спостережень.
Зниження рівня води у річці вплинуло на біорізноманіття, розповідає екологиня Інна Тимченко.
“Це достатньо природний процес, це був нагін води, й потім така компенсація — відтік води. Як сам шторм, так і відтік води носять свої впливи на різні види, або на забруднення водойм, коли просто сміття, яке є, змивається в водні об’єкти”, — говорить екологиня.
Зниження рівня води могло вплинути й на зрошувальну систему полів, утім, сезон вже закінчився, тому жодних збитків це не завдало, каже Інна Тимченко.