У Миколаєві відкрили четвертий в Україні Центр ветеранського розвитку

15:06

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Базою для нього став Чорноморський національний університет ім. Петра Могили. В цьому центрі допомагатимуть українським Захисникам і Захисницям на шляху переходу до цивільного життя, зокрема через здобуття нових професійних навичок. А також готуватимуть помічників ветеранів — в межах пілотного проєкту у Вінницькій, Дніпропетровській, Львівській, Миколаївській областях.

Про це повідомляє Міністерство у справах ветеранів України.

У церемонії відкриття взяли участь заступник міністра у справах ветеранів України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тетяна Калита, заступник начальника Миколаївської ОВА Олександр Трайтлі, ректор ЧНУ ім. Петра Могили Леонід Клименко, ветерани війни, представники ЗМІ.

Ректор ЧНУ Леонід Клименко зазначив, що цей виш має багаторічний досвід роботи з адаптації до цивільного життя військовослужбовців, ветеранів і членів їхніх родин. А крім того — сучасну матеріально-технічну базу, яка враховує й інклюзивний підхід для осіб з особливими потребами.

«До того ж, у нас плідна співпраця зі службою зайнятості населення, яка надсилає нам затребувані на ринку спеціальності. Це і економіка, і комп’ютерні науки, і організація і ведення власної справи. Такі навчальні курси вже напрацьовані і є дуже популярними серед колишніх військових та членів їхніх родин. Працюємо вже не один рік. Тому залучення нас до проєкту Мінветеранів стане новим напрямком у стратегії нашого університету», — підкреслив він.

Заступник начальника Миколаївської обласної військової адміністрації Олександр Трайтлі повідомив, що для реалізації проєкту в області буде створено чотири саб-офіси, які займатимуться координацією роботи помічників ветеранів — у Миколаєві, Первомайську, Баштанці та Вознесенську.

Нагадаємо, за сприяння Міністерства у справах ветеранів України відкрито Центри ветеранського розвитку у Львові, Вінниці та Дніпрі на базах місцевих провідних вишів. У них ветерани та члени їхніх сімей матимуть можливість розвивати свої професійні навички, проходити перекваліфікацію, а також тут відбуватиметься підготовка майбутніх помічників ветеранів.