У Миколаєві презентували концепцію реконструкції та благоустрою Каскадного скверу

17:24

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Свої ідеї щодо організації та оновлення простору громадськості представили молоді архітектори, аспіранти Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури під керівництвом Олени Олійник, віцепрезидентки Національної спілки архітекторів України.

Як розповів директор департаменту архітектури та містобудування Євген Поляков, міська рада активно залучає молодих фахівців та студентів до пошуку концептуальних рішень розвитку громадських та зелених зон Миколаєва.

Раніше студенти академії підготували та представили на розгляд громади проєкти реконструкції та благоустрою скверу ім. Тараса Шевченка. Чергова ініціатива покликана віднайти найбільш вдалу концепцію оновлення скверу Каскадного з облаштуванням доступу до берегової лінії.

Євген Поляков зауважує – така робота допоможе вибудувати спільне бачення громади щодо того, яким має бути наше місто в майбутньому.

“Ми не залучаємо ні коштів міського бюджету, ні фінансування міжнародних партнерів. Архітектори допомагають нам на громадських засадах. Будь-які дії мають відбуватися в тісній співпраці громадськості та зацікавлених сторін”, – каже головний архітектор міста.

Фахівці представили два концептуальні рішення, що передбачають доступ містян до берегової лінії, а також включення території скверу до загальної зеленої мережі міста, яку розробили в межах роботи над Майстер-планом.

Архітекторка Марія Токар розповіла – розробці нового бачення для скверу Каскадного передував містобудівний аналіз та аналіз історико-архітектурної забудови. Крім того, фахівці дослідили локальні виробництва та матеріали, щоб врахувати можливість залучення місцевих підприємств та мешканців до реалізації проєкту.

Основна мета реконструкції громадського простору – створити максимально комфортні умови для відпочинку та сімейного дозвілля, забезпечити інклюзивність і доступність території для всіх категорій містян.

“Ми б хотіли, щоби люди знаходили в таких місцях емоційну втіху та спокій”, – каже пані Марія.

У центральній частині скверу запланована зона для активного відпочинку дітей, а на бокових алеях – локації для більш спокійного дозвілля, із встановленням сучасних паркових меблів. Фахівці пропонують використовувати бетонні споруди з додатковим озелененням та фонтанами влітку, а взимку, коли світловий день стає коротшим, додати кольорове підсвітлення тих же бетонних елементів, різдвяно-новорічні світлові конструкції.

Окремий фокус у проєкті – на безпеку та доступність для маломобільних категорій. Передбачено дублювання всіх сходів пандусами, спеціально облаштовані санітарні споруди, укриття, системи відеоспостереження та сповіщення про небезпеку.

На території, що виходить до річки, пропонують розмістити фуд-корти, спортивні майданчики, інтерактивні пірси та оглядовий майданчик – простір для дозвілля, обладнаний укриттям.

Другу концепцію представила Анастасія Левик, відзначивши, що вона грунтується на дбайливому збереженні та відновленні з використанням сучасних технологій.

Автори детально проаналізували проблемні зони скверу та запропонували ідеї для відродження зони відпочинку миколаївців. Передбачили додаткове озеленення, облаштування бігових, пішохідних та велосипедних доріжок, сучасного локального освітлення, антивандальних конструкцій тощо. Крім того, йдеться про енергоефективні рішення. Наприклад, встановлення енергоефективних лавок, обладнання розумного поливу, ліхтарів та плаваючих фонтанів на сонячних батареях.

Запис обговорення можна переглянути тут  https://www.youtube.com/watch?v=esB7VxAnD4Q

“Ми продовжимо таку роботу, – підсумував Євген Поляков. – Будемо пропонувати для обговорення різні об’єкти, зокрема, у планах – попрацювати над проєктом реновації застарілої радянської житлової забудови. Після війни потрібно відбудовувати та змінювати місто на краще. І готуватися до цього слід вже зараз”.