У Миколаєві працює безкоштовний дитячий центр

11:04

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві станом на десяте серпня функціонує безкоштовний дитячий центр “Родина Деполь”, який допомагає родинам боротися зі стресовими ситуаціями, спричинених війною.

Про це  Суспільному розповіла адміністраторка дитячого центру “Родина Деполь” Ірина Якубовська.

Дитячий центр “Родина Деполь” функціонує у Києві, Одесі та Харкові. Проєкт — британський.

У Миколаєві заклад відкрили у березні 2023 року. Станом на десяте серпня центр відвідують 82 дитини від чотирьох до 16 років. З них сформували сім груп.

Цей другий набір. Він був розрахований у першу чергу на дітей не з Миколаєва, а з Херсона та Донбасу. Навчання одного набору триває три місяці, говорить Ірина Якубовська.

Десятого серпня 2023 року на заняттях були діти від семи до дев’яти років. У цьому віці важливо комбінувати рухливі та творчі заняття, каже соціальна працівниця Анастасія Агейкіна.

Викладачі застосовують різні методики. Діти малюють, ліплять, майструють. Працюють не тільки над стресостійкістю, розповідає психологиня.

“Техніки використовуються різноманітні. В основному це арттерапевтичні техніки, ізотерапія — малювання, тісто ліплення (з тіста, з пластиліну), метафоричні карти. Дуже багато методик, які спрямовані на зняття емоційного навантаження, напруження дітей і стабілізація їхнього психічно-емоційного стану. Також я використовую для розвитку дітей методи на розвиток когнітивної сфери: на увагу, на логічне мислення, для того, щоб також діти розвивалися”, — говорить Анна Задорожна.

У центрі допомагають не лише дітям, а також створили групу підтримки для родин, у якій можуть поспілкуватися та отримати психологічну консультацію і дорослі.

Наступний набір дітей на тримісячні заняття у дитячому центрі “Родина Деполь” буде у вересні 2023 року.