Турпотік до Тилігульського парку на Миколаївщині зростає

15:11

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Тилігульський лиман – одне з місць на Миколаївщині, де не заборонено купатись після підриву росіянами Каховської ГЕС. У будні дні тут налічується до 300 туристів, у вихідні вдвічі більше. Станом на 17 липня ведеться робота з обмеження руху автомобілів територією Чилової коси, яка є частиною парку.

Про це Суспільному повідомив тимчасовий виконувач обов’язків директора РЛП “Тилігульский” Олександр Дьяченко.

Сумарна площа Регіонального ландшафтного парку “Тилігульский” складає 10 000 гектарів, під рекреаційну діяльність відведено менше гектара, говорить т.в.о директора парка Олександр Дьяченко.

“Це дуже маленький відсоток, який зайнятий під рекреацію, з якої може заробляти власні кошти, щоб потім витрачати на розвиток. Будівництво на території парку заборонено. Встановлення тимчасових споруд не заборонено згідно з положенням про рекреаційну діяльність”,— розповідає Олександр Дьяченко.

За словами Олександра Дьяченка, все, що встановлено на території парку, воно є тимчасове,  не порушує покров і не будується з фундаменту, не передається в оренду і не надається у власність.

“Одне із завдань регіонального ландшафтного парку місцевого значення – це рекреаційна діяльність, це відпочинок, це туризм і в погодженні про туризм, який затверджено кабінетом міністрів, там чітко прописано, що можна, що не можна”,— говорить Олександр Дьяченко.

Зі слів директора парку, станом на липень 2023 року ведуться переговори з Коблівською ОТГ щодо облаштування паркувального місця для автомобілів та території для розміщення кемпінгу. Також, за його словами, за літній період планують заробити близько 500 тисяч гривень шляхом сплати рекреаційного збору, гроші підуть на потреби парка.

“Має бути місце, де облаштована  стоянка,  кемпінг. Я спілкуюся з кайтерами, й вони б залюбки брали свої кайти і ходили б пішки на косу і там би займалися спортом. Так само це можуть і інші туристи”,— розповідає екологиня Інна Тимченко.

Вона говорить, що рух транспорту на Тилігулі треба обмежити, а до місць відпочинку діставатись пішки. Так, за її словами, можна зберегти заповідний фонд.

Регіональний ландшафтний парк “Тилігульський”, як і будь-який національний природний парк, повинен мати зонування, каже вона.

За словами виконувача обов’язки начальника управління з питань туризму Миколаївської ОВА Романа Мамчура, Тилігульський лиман – одне з небагатьох місць в області, де відпочинок туристів безпечний.

“Встановлені шлагбауми, встановлені сітки на косі, але  не з метою обмеження доступу відпочивальників та місцевих мешканців до коси, а з тією метою, аби коса могла відновити свою фауну”,— розповідає Роман Мамчур.

На Миколаївщині цього літа заборонено доступ до пляжів Чорного моря через мінну загрозу. Альтернативою став відпочинок на узбережжі Тилігульского лиману, розповів представник адміністрації Коблевської громади Олег Ангелов. Встановили тимчасові споруди: кав’ярні, рекреаційні та санітарні зони.

“Хлопці намалювали ескізи, що вони хотіли побудувати – малу архітектурну форму. Рішення виконавчого комітету було. Потім мені документи подали на узгодження. Я узгодив, там порушень ніяких не було. На земельну ділянку дозвіл надав Тилігульський ландшафтний парк”,— говорить начальник містобудування, архітектури та капітального будівництва Коблівської сільської ради Олег Ангелов.