Ціни на природний газ у Європі різко впали: дані торгів

13:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У четвер, 24 серпня, ціни на природний газ у європейських країнах різко впали. Так ринок відреагував на скасування планів працівників газових платформ в Австралії влаштувати масштабний страйк.

Як зазначається, зранку 24 серпня на відкритті торгів на лондонській біржі ICE ціна ф’ючерсів на вересень на “блакитне паливо” у Європі за індексом TTF опускалась до 335,8 долара за одну тисячу кубічних метрів.

Порівняно зі вчорашнім показником під час закриття торгів вартість впала на 18,2%. 23 серпня ціна затрималась на позначці 410,8 долара.

За словами експертів, ціни різко почали знижуватися на тлі повідомлення про уникнення анонсованого страйку працівників австралійських газових платформ.

За інформацією Reuters, нафтогазове підприємство Австралії Woodside Energy Group попередньо пішло на поступки, покращивши оплату та умови праці працівникам морських газових платформ, які погрожували влаштувати акцію протесту за кращі умови роботи.

Як очікується, це допоможе запобігти можливим збоям у постачанні зрідженого природного газу, які передбачалися у зв’язку зі страйком.

Варто зауважити, що 21 серпня після оголошених планів про страйк вартість газу у Європі на торгах підскочила на 16%, до 480 долара за одну тисячу кубічних метрів.