Треба зберегти “військовий податок з доходу фізосіб” у міських бюджетах

20:26

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Асоціація міст України звернулася до Зеленського з проханням зберегти “військовий податок з доходу фізосіб” у міських бюджетах, оскільки Кабмін пропонує забрати податок до держбюджету.

Місцева влада заявляє, що і так віддає 45% надходжень від “військового ПДФО” на потреби ЗСУ, а витрати через війну значно перевищують надходження від нього (йдеться про витрати на оборону, забезпечення переселенців, відновлення інфраструктури, допомогу військовим та їхнім сім’ям) .

  • Завдяки військовому податку, громада Миколаєва може існувати, допомагати армії та цивільним жителям, – заявив миколаївський мер Олександр Сєнкевич.
    Він вважає, що вилучати такий податок з місцевих бюджетів не можна, і подібний крок негативно позначиться на містах, на їх здатності виконувати важливі програми.
    Каже, що особливо це стосується прифронтових міст і, зокрема, Миколаєва.

Що таке “військовий ПДФО”

Це податок, який платять військові зі своїх зарплат. Наразі 64% від сплаченого ПДФО йде до місцевих громад (36% розподіляється між державним та обласними бюджетами).

Чому Асоціація міст звернулася до Зеленського

Через те, що зарплати військових з початку війни зросли, зросли та надходження від ПДФО. Місцеве самоврядування отримало 106,4 млрд. грн., але майже половину (45%) цієї суми і так фактично повернуло військовим.

Асоціація міст зазначає, що довитрати через війну на 77% перевищують розмір “військового ПДФО”. Населені пункти змушені відновлювати зруйновану інфраструктуру, забезпечувати переселенців, надавати допомогу військовим. Якщо позбавити їхньої такої можливості, грошей на все це не вистачить.