“Таврійка” на “Дідовій хаті”

16:29

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

14 липня в Миколаївському зоопарку відбулась незвичайна подія. Містянам презентували оновлену локацію “Дідова хата”. Стіни хатинки розмалювали в техниці таврійського розпису.

Хатинці майже 20 років, була побудована на території Миколаївського зоопарку в 2004-му. Вона має аутентичний вигляд, типовий для півдня України, – про це розповів директор Володимир Топчий, який свого часу об’їздив різні куточки країни, щоб подивитися, як будували хати наші предки. Тому цей об’єкт вважається унікальним, аналогів йому в нашому місті немає.

Отже хату вирішили розмалювати “таврійкою”. Це суто наш, південний, причорноморський орнаментальний розпис, який народився на Кінбурнській косі. В ньому переважає морська і пов’язана з морем рослинна та тваринна тематика, зображення морської фауни, морських хвиль. Переважаючі кольори – різні відтінки синього, блакитного, бірюзового, колір морської хвилі.

Організаторами проєкту стали наші відомі миколаївчанки Тетяна Чичкалюк та Руслана Сікаленко, які організували роботу, залучили до неї миколаївських митців на чолі з Дмитром Слєпухою. Дмитро добре відомий як творець гарних муралів в нашому місті.

Щоби зібрати кошти на розпис, підключилось чимало городян.

– Навіть гуси і голуби, які живуть на подвір’ї, не впізнають свою “Дідову хату”, – шуткує пані Тетяна. – Колись “Таврійка” народилась на стінах хатинок нашого Кінбурна, тепер нею милуйтесь на нашій “Дідовій хаті”. Творчий шлях розпису був непростим, команда згуртувалась і налаштована говорити, навчати, займатися просвітою з питань філософіі і методології нашого аутентичного розпису. Кожен мазок, візерунок, кожна фарба має бути вивіреною – це данина традиціям нашого сповненого легенд і краси Причорномор‘я.

Руслана Сікаленко відзначила: “Це гарна, сучасна інстаграм-локація. І я хочу, щоб фото хатинки замайоріли в соцмережах та розповідали на весь світ про наш унікальний розпис та наш улюблений зоопарк. Гадаю, оновлена “Дідова хата” стане ще одним “туристичним маяком” регіону.

Наталія Христова.