Світ як диво. Виставка картин заслуженого художника України Юрія Гуменного

23:01

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

6 вересня «Арт-галерея на Потьомкінській» Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького відчинила свої двері заслуженому художникові України Юрію Гуменному. Тут розпочала роботу персональна виставка митця «Світ як диво». Поціновувачі мистецтва Юрія Степановича довгі чотири роки чекали на миколаївську виставку. І вперше після тривалої паузи художник запропонував глядачам відчути, наскільки дивовижним є навколишній світ з його погляду.
Сказати, що всі роботи на виставці нові, – неможливо. Вони написані автором в період від початку 2000-х років до 2016-го. Залом в експозиції 19 картин. Серед них натюрморти, пейзажі, тема материнства і жіночності, музика і сакральне мистецтво.
Юрій Гуменний та директорка
бібліотеки Інга Хоржевська
Його творча біографія незвичайна, а світ робіт – особистий і дивовижний. Уродженець Львівщини, який волею долі опинився на півдні, маючи професійну освіту, довгий час взагалі нічого не писав. Десятиліттями спеціалізувався на технічному дизайні, книжковій ілюстрації.
У «чисте» мистецтво Юрій Степанович повернувся на початку 2000-х. Перша персональна виставка відбулась у 2004 році. 2006 року Юрій Гуменний став членом національної спілки художників України. Творчість Юрія Степановича представлена у колекції Миколаївського краєзнавчого музею. Живопис і малюнки художника знаходяться у приватних колекціях України, Росії, Словакії, Ізраїлю та Канади.
У мирний час він багато виставлявся: «Я кожен рік десь буваю – два, три, а то й п’ять разів. За 13 років зробив 50 персональних виставок в Україні. Кожен рік роблю виставку в Миколаєві, через рік або щороку – в Одесі. А загалом, де тільки я не був! Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль, Луцьк…» – відзначає маестро.
Його цікавить живопис і графіка. Роботи ще й за тематикою дуже різні: натюрморти, пейзажі, портрети. Він ніколи не знає, як виглядатиме наступна робота. Одне можна сказати точно – тут легко вгадується глибина південних степів, обриси пахучих квітів та витончена лінія «ню».
2013 року Юрій Степанович Гуменний був удостоєний звання «Городянин року» в номінації «Мистецтво» щорічної загальноміської програми «Людина року. Городянин року», 2019 року нагороджений Почесною відзнакою Миколаївської обласної ради «За заслуги перед Миколаївщиною» II-го ступеню. 2020 року йому присвоєно почесне звання «Заслужений художник України».
На презентації було багато шанувальників творчості Юрія Гуменного, творча еліта Миколаєва – художники, письменники, актори, викладачі учбових закладів, фотохудожники, бібліотекарі.
 Юрій Степанович зробив подарунок Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького та її філіям – передав комплекти каталогів зі своїми роботами різних років.
Виставка працюватиме в «Арт-галереї на Потьомкінській» майже до кінця місяця. Тож, у вас, друзі, є час прийти й відчути дивовижність світу Юрія Гуменного.