Субсидії на опалювальний сезон. Пенсійний фонд Миколаївщини продовжує опрацьовувати заявки

16:19

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївській області субсидії на опалювальний період нараховують з 1 жовтня до 30 квітня щорічно. На обліку Пенсійного фонду в Миколаївській області станом на жовтень 2023 року перебуває 21 600 субсидіантів.

Про це Суспільному розповіла заступниця начальниці Головного Управління Пенсійного фонду в Миколаївській області Ольга Галинтовська.

Тим, хто отримував субсидію в неопалювальний сезон вона буде нарахована автоматично і додатково звертатися не потрібно. Однак є виключення, каже Ольга Галинтовська.

“Це такі домогосподарства, у складі яких кількість зареєстрованих відрізняється від фактично мешканців домогосподарства. Тобто таким громадянам з першого травня треба було звернутися з новою заявою”, — розповідає посадовиця.

Субсидія може бути призначена на домогосподарство, де людина зареєстрована і фактично проживає.

“За місцем фактичного проживання — додатково до декларації та заяви громадянам потрібно додати документ, який підтверджує місце проживання. Досить актуально, бо в більшості випадків це для внутрішньо переміщених осіб. Такі особи долучають до заяви з декларацією довідку про реєстрацію ВПО. Для тих, хто орендує житло — таким документом є договір оренди”, — розповідає Ольга Галинтовська.

Документи можна подавати кількома способами. Безпосередньо звернувшись до сервісних центрів, Центру надання адміністративних послуг (ЦНАПу). Або онлайн — через Дію, через застосунок або пошту Пенсійного фонду, або через уповноважену особу виконавчого органу місцевої ради, каже Галинтовська.

“Щоденно до органів Пенсійного фонду надходить 1 300 заяв на призначення субсидій. Для того, щоб субсидія була призначена з початку опалювального періоду, громадянин має звернутися до органів Пенсійного фонду протягом двох місяців від дати початку опалювального періоду — тобто з 1 жовтня”, — зазначає Ольга Галинтовська.

Отримати субсидії можна на тверде чи рідке паливо, а також на скраплений газ.

“Для того, щоб отримати даний вид субсидії — громадянам необхідно щороку звертатися із заявою. Тут не мовиться про автоматичне нарахування. Така нагода у наших громадян є до кінця 2023 року”, — розповідає посадовиця.

Розмір субсидії розраховують індивідуально: площа житла, рівень доходу, наявність транспортних засобів тощо, каже спеціалістка Пенсійного фонду Ірина Краснікова.

“Право на призначення субсидії мають особи, які вже досягли пенсійного віку, або якщо їх дохід нижчий, ніж передбачений на відповідний період, на який вони претендують. Одинокі, люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї”, — говорить Ірина Краснікова.