Скільки росіян підтримують війну проти України і схвалюють політику Путіна: опитування показало цифри

15:54

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Близько 63% росіян підтримують війну в Україні, при цьому 64% опитаних розглядають так звану “СВО” як “цивілізаційну боротьбу між Росією й Заходом”. Крім того, 56% громадян РФ відзначають, що військові дії вплинуть на їхнє рішення під час майбутніх виборів.

Про це свідчать дані нещодавнього опитування проведеного Національним центром вивчення громадської думки (NORC) Чиказького університету. У опитуванні NORC брали участь 1046 дорослих росіян, що проживають як на території Російської Федерації, так і на тимчасово окупованих українських територіях, використовуючи інформацію від російських операторів мобільного зв’язку.

Незалежне опитування, проведене американськими дослідниками, підтвердило сильну підтримку російського диктатора Володимира Путіна, його режиму та агресивної війни в Україні, навіть за умов погіршення економічної ситуації та рівня життя в самій Росії. Зокрема, як свідчать результати опитування, 67% респондентів підтримують зовнішню політику Путіна, 58% — внутрішню, а 66% росіян планують підтримати його на майбутніх президентських виборах у березні 2024 року.

34% виразили занепокоєння щодо переростання конфлікту до прямої конфронтації з НАТО. Серед прихильників так званої “СВО”, 19% обґрунтовують свою підтримку захистом країни від Сполучених Штатів і НАТО.

Рівень підтримки Путіна залишається високим навіть попри те, що росіяни виражають незадоволення зростанням цін, яке викликає загальне погіршення умов життя. Проблеми корупції та економіки стали основними в Росії, при цьому 55% висловили стурбованість обома аспектами. Шістдесят п’ять відсотків тих, хто відзначає погіршення своєї економічної ситуації, вбачають причиною цього зростання цін.

Серед більшості росіян недостатня поінформованість про останні дії уряду, спрямовані проти журналістів, активістів та інших критиків Путіна. Але ті, хто добре поінформований, висловлюють велике хвилювання, причому, 73% висловлюють побоювання щодо таких дій уряду. Наразі телебачення є основним джерелом новин для росіян: 57% переглядають телепередачі щодня, за ними йдуть соціальні медіа – 51%.