Щоби пам’ятали. Директорка краєзнавчого музею Людмила Хлопинська

13:49

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Вчора, 7 серпня, мала б відзначати свій 75-й день народження Людмила Дмитрівна Хлопінська (1948 – 2008) – заслужений працівник культури України, директорка Миколаївського обласного краєзнавчого музею у 1998 – 2008 рр.
1975 року закінчила Миколаївський педагогічний інститут, за фахом викладач російської мови та літератури). З 1973 року вона працювала в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї. Брала безпосередню участь у створенні музею суднобудування і флоту. Зібрала багато довідкових матеріалів і експонатів (понад 400), брала участь у оформленні всіх експозиційних залів дожовтневого періоду, була науковим консультантом під час створення діорами «Будівництво кораблів на Миколаївському адміралтействі в першій чверті XIX століття». За участь у створенні Музею суднобудування і флоту удостоєна Державної премії України ім. Т. Г. Шевченка.

Л. Д. Хлопинська керувала музеєм історії суднобудування і флоту 15 років. З 1998 року по 1 квітня 2008 року очолювала обласний краєзнавчий музей.

За багаторічну плідну працю по збереженню історико-культурної спадщини України та вагомий внесок у розвиток музейної справи Л. Д. Хлопинська була відзначена почесним званням «Заслужений працівник культури України» (2004), нагороджена грамотами міністра культури та мистецтв України, голови Миколаївської облдержадміністрації та голови обласної ради, за багаторічну профспілкову діяльність – знаком Федерації професійних спілок України «Профспілкова відзнака». 2006 року у складі авторського колективу організаторів, проведених у 1995 – 2006 роках, Миколаївських обласних науково-краєзнавчих конференцій «Історія. Етнографія. Культура. Нові дослідження» за підготовку і реалізацію проекту, видання книг з цього питання удостоєна звання лауреата обласної премії ім. Миколи Аркаса за напрямком «Просвітницька діяльність».

Вона була автором багатьох публікацій та рецензій. Нею зібрано та атрибутовано понад тисячу музейних предметів, розроблено десятки тематико-експозиційних планів, лекцій, наукових довідок. З-під її пера 2004 року вийшла в світ книга «Дворец-музей на Адмиральской».

Людмила Дмитрівна Хлопинська була членом колегії обласного управління культури, президії галузевого обкому профспілки, одним із засновників благодійного фонду «Миколаїв-2000» і щорічної міської програми «Городянин року» – «Людина року», входила до складу численних громадських комісій і комітетів. Брала безпосередню участь у розробці сучасного прапора та герба м. Миколаєва та Миколаївської області, удостоєна звання лауреата обласної премії ім. М. Аркаса. Високий професіоналізм та відповідальність, грунтовність досліджень, відданість своїй справі поставили Л.Д. Хлопинську до лав найавторитетніших постатей серед музейних працівників, краєзнавців і науковців області.

На сторінці у Фейсбуці колектив музею присвятив Людмилі Хлопинській такі рядки:

Вона пройшла великий шлях від бібліотекаря до директора установи, входила до групи, яка створювала музей суднобудування і флоту, за що отримала звання лауреата Національної премії України ім. Т.Г. Шевченка, та була першою завідуючою цим музеєм. На її плечі лягли тяжкі випробування у пошуку будівлі для краєзнавчого музею. На жаль, тяжка хвороба обірвала її життя, не давши закінчити все задумане. Але завдяки її наполегливості музей отримав у власність Старофлотські казарми.
Людмила Дмитрівна була не тільки високоякісним фахівцем, а і добрим другом та наставником співробітникам. До цього часу музейники згадують її з теплом.
Вічна і світла пам’ять.