СБУ вважає, що російські хакери проникли до системи «Київстар» ще у травні 2023 року

11:06

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

киевстар

Голова кібернетичного департаменту СБУ Ілля Вітюк заявив агентству Reuters, що російські хакери зуміли проникнути в системи найбільшого українського мобільного оператора «Київстар» ще у травні 2023 року.

«Київстар» зазнав масованої хакерської атаки 12 грудня. Спецслужби України підозрюють, що напад організували хакери, пов’язані із російськими силовими структурами, у Росії ці заяви заперечують.

Вітюк повідомив журналістам Reuters, що хакери отримали доступ до серверів «Київстар» задовго до нападу.

«Зараз ми можемо з упевненістю сказати, що вони проникли до системи як мінімум у травні 2023 року. Я зараз точно не можу сказати, з якого моменту вони мали повний доступ. Ймовірно, щонайменше з листопада», — сказав голова кіберпідрозділу СБУ.

Він підтвердив, що хакерам вдалося стерти «практично всі», зокрема дані на тисячах серверів та комп’ютерів. Вітюк заявив, що в ході нападу було «повністю знищено ядро телеком-оператора».

За оцінками СБУ, хакери могли отримати доступ до персональних даних користувачів Kyivstar, встановлювати місцезнаходження їхніх телефонів, перехоплювати текстові повідомлення та, ймовірно, «відводити» акаунти в телеграмі.

Як повідомив Вітюк, після нападу 12 грудня було здійснено «кілька нових спроб завдати ще більших збитків» системам «Київстар».

Представник СБУ заявив, що атака була організована російською хакерською групою Sandworm: вона пов’язана з російською військовою розвідкою і раніше вже проводила низку операцій проти України (Кремль завжди заперечував зв’язок хакерів із владою Росії).