Російська армія втратила половину боєздатності, – британський генштаб

11:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Російська армія втратила половину своєї боєздатності під час війни проти України, зокрема 2500 танків, а головний удар контрнаступу Києва ще попереду.

Про це заявив начальник Штабу оборони Британії адмірал Тоні Радакін, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Financial Times.

“Росія втратила майже половину боєздатності своєї армії”, – сказав Радакін під час слухань у британському парламенті.

За його даними, минулого року російська армія випустила 10 млн артилерійських снарядів, але в кращому разі може виробляти 1 млн снарядів на рік. “Вона втратила 2500 танків і в кращому разі може виробляти 200 танків на рік”, – повідомив він.

Радакін відкинув припущення про те, що контрнаступ України просувається повільно, заявивши, що оборона Росії “ніколи не була одиничним актом” і що військова стратегія Києва “розтягувати та завдавати ударів” поступово ламала російські оборонні лінії.

Радакін визнав, що “сильніша, ніж очікувалося” щільність російських мінних полів, відсутність українського прикриття з повітря та “не вся техніка, яку вони хотіли”, ускладнили кампанію. Але він також сказав, що несправедливо прив’язувати Україну до конкретних часових рамок і що “Росія зараз настільки слабка, що вона не має сил для власного контрнаступу”.