Реконструкція водогону: скільки дерев у Миколаєві підлягатиме знесенню

13:32

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві 552 липи на проспекті Центральному підлягають знесенню в рамках проєкту реконструкції водогону та дюкеру. Станом на 3 серпня триває громадське обговорення, після чого фахівці оцінять вплив на довкілля.

Про екологічні наслідки знесення дерев Суспільному розповіла екологиня Інна Тимченко.

Біля двох з половиною тисяч дерев у Миколаєві спиляють під час реконструкції водогону, говорить екологиня Інна Тимченко, посилаючись на звіт Міністерства захисту довкілля.

“Це проєкт реконструкції водогону і крім лип буде ще знесене не одне дерево і по проспекту і в бік направо, наліво від проспекту. Це дерево — це не лише ресурс деревини, наприклад, це не лише кисень, це і відвід води, це поглинання вуглекислого газу — це водоохоронні функції дерева. Дві тисячі дерев ми в Миколаєві ніколи не компенсуємо, тобто на це треба буде багато років”, — говорить Інна Тимченко.

Зі слів екологині, знесення такої кількості дерев на Центральному проспекті підвищить рівень забрудненості повітря.

“Проспект Центральний, якщо тут буде реконструйований водогін, зрозуміло, що довгий час тут не будуть засаджені дерева. Людей, які живуть поряд, не дивлячись, що тут дерева з іншого боку, вони так само будуть відчувати цей вплив — це набагато більше пилу і ми робили ці вимірювання. Де віддалення від проспекту — набагато менше дрібнодисперсного пилу, там де багато дерев, на відміну від проспекту”, — каже Тимченко.

Депутат міської ради Дмитро Січко говорить, згідно зі звітом, альтернативного проєкту з ремонту водогону не запропоновано. Утім, більшість дерев на Центральному проспекті будуть збережені.

“Замовником є обласна військова адміністрація, вона визначає і сам проєкт, і ведення робіт. З нашої сторони що було зроблено, тому що ми хотіли розібратися в цій ситуації: були запити з нашої сторони з департаменту ЖКГ на управління архітектури й капітального будівництва обласної державної адміністрації”, — говорить Дмитро Січко.

Є відповідь офіційна про те, що підрядником, що планує роботи з ремонту водогону планується, це не факт, що остаточно, але планується на відрізку від 9-ї Слобідської до 3-ї Слобідської, саме там буде прокладатися цей водогін, знесення всього лише 12 дерев.

Станом на 3 серпня тривають громадські обговорення. Зауваження та пропозиції розглянуть до 4 серпня, після чого буде проведена оцінка впливу на довкілля та опублікований звіт про те, яка кількість дерев підлягатиме знесенню під час реконструкції водогону. Про це розповіла в коментарі Суспільному начальниця Управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної військової адміністрації Олександра Єфименко.