Презентація біобібліографічного покажчика «Д. Д. Кремінь: талант, в якому зійшлися гори і степи»

11:35

Відкрийте “Вечірній Миколаїв” у Google News та  Телеграм-каналі

2023 рік було оголошено роком заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії України імені Т. Г. Шевченка, обласної культурологічної премії ім. М. Аркаса, поета, публіциста, педагога, перекладача, есеїста, почесного читача Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека Дмитра Дмитровича Кременя.
Як розповіла на сторінці ФБ адміністраторка Краєзнавчого клубу “БібліоКліо”
Аня Трокай, до вшанування пам’яті нашого славетного земляка активно долучилися обласні заклади культури та освіти, де проводилися лекції, творчі зустрічі, презентації. Вистави миколаївських театрів «Земний монолог» та «Стихії поета» знайшли своїх глядачів не тільки на регіональному рівні, а й стали всеукраїнськими. Обласна наукова бібліотека також приєдналася до відзначення – були проведені Треті поетичні читання «Слово і світ Дмитра Кременя» та обласна акція «Мелодія його життя».
27 грудня відбувся заключний захід – презентація біобібліографічного покажчика «Д. Д. Кремінь: талант, в якому зійшлися гори і степи», якапроводилася у змішаному форматі та об’єднала публічні бібліотеки територіальних громад, музеї, обласні і університетські бібліотеки Миколаєва.
З вітальним словом до учасників заходу звернулася директорка обласної наукової бібліотеки та авторка передмови до покажчика Вікторія Агаркова. Вона зазначила, що творче надбання Дмитра Кременя звучить і продовжує надихати читачів на любов до життя та Батьківщини, знайомить з історією минулого, закликає дбайливо ставитися до сьогодення та плекати майбутнє. Біобібліографічний покажчик вийшов друком у миколаївському видавництві «Іліон» завдяки фінансовій підтримці Уповноваженого із захисту державної мови, почесного читача нашої бібліотеки Тарас Кремінь.
Це перша книга з серії «Під сузір’ям Орфея. Миколаївські лауреати Національної премії України імені Тараса Шевченка».
Видання, що є результатом 10-річного наукового пошуку працівників обласної наукової бібліотеки, містить майже 2,5 тис. бібліографічних записів та охоплює широкий хронологічний діапазон – від 1965 до 2023 рр. Основними джерелами пошуку літератури для покажчика були державні літописи книг, журнальних і газетних статей, довідково-бібліографічний апарат Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки, Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Федора Потушняка, Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, архів родини Кременів тощо.
Покажчик вийшов друком невеличким накладом, який розподілений серед бібліотек Миколаївщини, а також переданий до Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого, Закарпатської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Федора Потушняка.
Матеріали з покажчика вже допомагають нашим науковцям при написанні наукових робіт, працівникам культури при підготовці та проведенні заходів, стають у нагоді педагогам при проведенні уроків, а літературним діячам і філологам – при написанні нових статей та книжок про Дмитра Кременя як на Миколаївщині, так і на Закарпатті. А наші бібліографічні пошуки триватимуть і надалі.