Посланник Папи Франциска вирушив до Вашингтону, аби обговорити війну в Україні

12:14

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Кардинал Маттео Дзуппі, Архиєпископ Болоньї та Голова Єпископської Конференції Італії з 17 до 19 липня перебуватиме у столиці США Вашингтоні як Посланець Папи Франциска “в контексті місії сприяння мирові в Україні”.

Про це повідомляє Vatican News із посиланням на пресслужбу Святого Престолу.

“Візит відбудеться в контексті місії сприяння мирові в Україні та має на меті взаємообмін ідеями та думками щодо трагічної теперішньої ситуації, а також підтримку ініціатив у гуманітарній сфері, спрямованих на полегшення терпінь найбільш постраждалих та уразливих верств населення, особливо дітей”, — йдеться у релізі.

Зазначається також, що Кардинала супроводжуватиме представник Державного Секретаріату.

Раніше, 28 червня, кардинал Дзуппі відвідав з візитом Москву. Він, ймовірно, зустрівся з представниками уряду РФ і Російської православної церкви (РПЦ), глава якої патріарх Кирило підтримує війну проти України.

5 і 6 червня Дзуппі перебував у Києві, де зустрівся зокрема з президентом України Володимиром Зеленським і членами ВРЦіРО, а також відвідав Бучу.

Маттео Дзуппі походить зі Спільноти Святого Егідія — римської групи за мир і справедливість, яка в 1992 році уклала угоду, що поклала край громадянській війні в Мозамбіку. Та війна забрала життя близько мільйона людей і близько чотирьох мільйонів стали вимушеними переселенцями.

У 2019 році Папа возвів Дзуппі в сан кардинала, а минулого року він був обраний головою Італійської єпископської конференції.

Як повідомляло видання Vatican News, понтифік доручив кардиналу Маттео Дзуппі “миротворчу місію”, пов’язану з війною в Україні. Подробиці місії не розкривалися.

1 травня Папа Римський Франциск заявив, що бере участь у “миротворчій місії”, яка має на меті “покласти край конфлікту між Росією та Україною”. Він запевнив, що зробить “усе, що в людських силах”, щоб повернути українських дітей, депортованих до Росії та возз’єднати родини.