Польща підготувала транзитні коридори для українського зерна

11:08

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Польський уряд створив транзитні коридори для експорту українського зерна до країн, які його потребують.

Як повідомляе издание «Порти Украіни» про це заявив президент Польщі Анджей Дуда в ефірі телеканалу TVP1.

Президент Польщі наголосив, що транзитний експорт через країну досі відбувається.

У Польщі підготували транзитні коридори, завдяки яким українське зерно може проходити через Польщу та експортуватися куди потрібно. Ми намагаємося допомогти Україні й тим державам, які потребують цієї допомоги”, — сказав він.

При цьому Дуда зауважив, що польській владі важко змиритись з рішенням Єврокомісії не продовжувати ембарго. За його словами, Польща є самодостатньою завдяки праці фермерів, і полякам «не потрібно українське зерно». Тому, наголосив польський президент, ембарго на українську агропродукцію «було правильним».

Я вважаю, що рішення про заборону продажу українського збіжжя на польському ринку є слушним. Натомість я переконаний, що треба робити все можливе, аби транзит був якомога більшим”, — сказав Дуда.

Європейська комісія прийняла рішення не продовжувати обмеження, термін яких збіг 15 вересня, на імпорт українських пшениці, кукурудзи, насіння соняшнику та ріпаку до п’яти сусідніх з Україною країн Євросоюзу — Болгарії, Польщі, Румунії, Словаччини та Угорщини.

Попри це рішення, Угорщина, Польща та Словаччина оголосили про запровадження односторонніх обмежень на імпорт українського збіжжя. Крім пшениці, ріпаку, соняшнику і кукурудзи Польща заборонила ввезення в країну круп і борошна, а Угорщина розширила список до 25 позицій.