Починаємо відбудовувати Миколаїв – міський голова

14:15

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Загальна сума збитків, завдана інфраструктурі Миколаєва через повномасштабне вторгнення Росії в Україну, становить більше 860 мільйонів євро.

Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” розповів Миколаївський міський голова Олександр Сєнкевич.

За словами Олександра Сєнкевича, у місті здійснена оцінка об’єктів, що були пошкоджені або зруйновані за 500 днів повномасштабної війни – житлові будинки, заклади медицини, освіти, культури тощо.

“Гімназії імені Миколи Аркаса більше 130 років, вона пережила дві світові війни, а росіяни зруйнували її. Ми відбудуємо заклад. У співпраці з Данією плануємо реставрувати, бо це історична цінність. Інші будівлі, будинки починаємо відбудовувати. Довгий час Миколаїв був фронтовим, тому ми не могли робити капітальні видатки. Зараз працюємо над відбудовою. Зруйнована велика кількість інфраструктури. Разом з “Київською школою економіки” та проєктом “Росія заплатить” ми зробили первинну оцінку об’єктів, що були зруйновані, будинків і споруд, ця сума вже більше 860 мільйонів євро”, — сказав міський голова.

Під час повномасштабної війни від обстрілів російської армії загинули 159 цивільних людей, із них двоє – дітей.

Міський голова розповів про перші дні оборони Миколаєва.

“Хтось поїхав, хтось почав захищати місто. Із першого дня війни ми налагодили зв’язок, використовуючи мобільні телефони і рації, постійно були на зв’язку з Національною гвардією, з Територіальною обороною, з військовими. Виконували роль стройбату для наших військових – копали окопи в місті, робили блок-пости, містяни доєднались, робили в середині міста блок-пости і готували їжу військовим, бо спочатку ця логістика не була зроблена. Майже півроку комунальне підприємство, яке займалось харчуванням дітей у школах, годувало військових, щоб вони стояли на обороні нашого міста. Всі згуртувались. Служби працювали весь цей час”, — додав Олександр Сєнкевич.