Після довгої перерви відбувся обмін полоненими

11:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Вперше з початку серпня Росія та Україна провели обмін полоненими.

Росія повідомила про повернення 248 осіб, Україна — 230. Обмін відбувся за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів.

Міністерство закордонних справ Об’єднаних Арабських Еміратів випустило заяву про свої посередницькі зусилля, які, за визнанням обох сторін сьогодні привели до обміну більш ніж 200 полоненими між Росією та Україною.

У заяві йдеться, що успіх цих посередницьких зусиль був «віддзеркаленням міцних дружніх відносин ОАЕ» як з Росією, так і з Україною.

***

Упродовж найближчих тижнів може відбутися ще один обмін військовополоненими між Україною та Росією, заявив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубинець.

«Сподіваюся, що цього року цей процес обміну покаже системність. Я сподіваюся, що протягом найближчих тижнів ми знову зможемо порадувати наших героїв поверненням додому, – сказав він в ефірі національного телемарафону (цитата Суспільне). – Завдання стоїть – повернути абсолютно всіх».

За його словами, за останні два тижні у переговорах з Росією відбулися певні зрушення, проте Москва може будь-якої миті обірвати процес.

Лубинець також розповів, що чоловіки і жінки, які повернулися в Україну з полону, знаходилися там від 6 місяців до 1,5 років. Всі вони в поганому фізичному стані – виснажені та сильно схудли.