Підірвуть навіть після звільнення? Зеленський попередив про план РФ щодо ЗАЕС

15:10

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Країна-терорист Росія має план дистанційного підриву Запорізької атомної електростанції, що знаходиться в тимчасово окупованому Енергодарі. Вчинити такий вибух загарбники можуть вже після передання контролю над АЕС Україні та МАГАТЕ.

Таку заяву зробив президент України Володимир Зеленський, посилаючись на дані української розвідки. Про це він розповів в інтервʼю іспанським журналістам.

“Вони шукають формат і момент. Ми точно знаємо, що розглядався момент, як один з планів, що потім, коли станцію передадуть Україні, дистанційно зробити підрив для викиду”, – сказав глава держави.

У зв’язку з цим, він наголосив, що Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), яке має доступ на станцію, має все чітко й детально перевіряти.

“Коли ми отримаємо станцію, МАГАТЕ має все чітко й детально перевіряти, ну й попередити Росію, що ми знаємо про ваші ймовірні плани, і вони небезпечні для світу”, – зазначив Зеленський.

Він уточнив, що РФ планує зробити викид на ЗАЕС, аби заморозити війну.

“Це їхня головна стратегічна ідея. Їм зараз потрібен час, щоб посилити свою армію людьми, зброєю. Щоб потім, коли вони будуть готові, знову прийти, окупувати нас і вбити, стерти з лиця землі”, – пояснив президент.