Перші враження молодих поетів від візиту до Миколаєва

12:07

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

 6 листопада в Миколаєві, у кінотеатрі «Батьківщина», відбулися Поетичні читання Meridian Mykolaiv 2023.

У рамках заходу Андрій Любка презентував свою майбутню книжку «Війна з тильного боку». Ірина Цілик прочитала нові вірші та прозу, написані після початку Великої війни.

До молодих авторів приєднався легендарний український письменник та музикант Сергій Жадан.

Проєкт реалізується за підтримки проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Зміцнення громадської довіри в Україні» (UCBI).

Пропонуємо враження від цього заходу учасниці заходу Ірини Цілик.

“Миколаїв вразив, мʼяко кажучи. Я зайшла до зали, і мурашки побігли шкірою: кінотеатральна зала на 400 місць повна, і люди прийшли слухати поезію. Різні люди – цивільні, військові. Я бачила військового після поранення з паличкою. Люди прийшли і слухали нас три з половиною години.
Ми виступали втрьох – Андрій Любка, Сергій Жадан і я. Під час мого виступу почалася тривога, і всі ці 400+ глядачів пішли разом зі мною у бомбосховище. Слухали стоячи у напівтемному приміщенні. У мене ще ніколи не було таких зустрічей з аудиторією. Але потім сирена завершилася, і ми знову пішли на територію моєї сили – в кінозалу.
Лавина обіймів. Ми тут бажані гості, дуже бажані.
Наш колега, австрійський письменник і журналіст Роберт Проссер, що поїхав разом з нами в тур, аби написати репортаж, сказав: «Я хочу бути українським письменником! Нічого подібного у нас в Австрії нема».
А у нас є. Дякую, миколаївці, ви неймовірні.