Персеїди 2023: найгарніший зорепад року

11:35

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У ніч із 12 на 13 серпня жителі Землі змогли спостерігати пік метеорного потоку Персеїди – найкрасивішого зорепада року. Побачити його можна і на території України.

Як повідомляє The Guardian, в ніч піку в регіонах з особливо темним небом без світлового забруднення за годину можно побачити 60-100 «зірок, що падають». У регіонах із світлішим небом видно приблизно один метеор на хвилину.

Спостереженням за «падаючими зірками» сприяє і фаза місяця, він є спадним, тому освітлено лише 10% поверхні супутника нашої планети.

Варто зазначити, що зорепад розпочався ще 17 липня і триватиме до 24 серпня. У ніч же з 12 на 13 серпня він досяг свого піку. Побачити «зірки, що падають» можна і наступними ночами – в напрямку сузір’я Персея, яке знаходиться недалеко від Кассіопеї, що нагадує букву W.

Частинки метеорного потоку породжує комета Свіфта–Таттла. Рухаючись сильно витягнутою орбітою, вона здійснює один оберт навколо Сонця за 133 роки. При зближенні із зіркою її ядро частково випаровується, і гази несуть із собою піщинки та камінчики – з них позаду комети утворюється шлейф.