Перейменування вулиць у Миколаєві: триває електронне опитування містян

14:04

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві станом на перше липня триває електронне опитування щодо перейменування міських топонімів. Воно відбувається в межах проєкту “Деколонізація: переосмислення імперського минулого в публічному просторі Миколаєва”.

Про це  розповів менеджер з комунікацій проєкту електронного опитування Миколаєва Євген Гомонюк.

За словами Євгена Гомонюка, через анкетування жителів Миколаєва хочуть залучити до процесу перейменування вулиць, провулків, скверів, площ тощо, назви, яких пов’язані з наративами імперського і радянського періодів. Проєкт реалізується Платформою MY ART у партнерстві з Комунальною установою “Агенція розвитку Миколаєва”.

“Це громадська ініціатива, як додатковий шлях в цьому процесі. Тому й питаємо людей, чи потрібно зберігати історичні назви, чи потрібно перейменовувати під якісь визначні дати або нейтральні назви, чи потрібно увіковічувати імена та прізвища наших сучасників, які померли в період незалежності України, зробили значний внесок у розвиток міста”, — сказав Євген.

Також цікавить думка містян, чи треба використовувати назви міст-побратимів та країн, що долучились до підтримки Миколаєва та України під час війни.

“За період повномасштабного вторгнення з’явилися шість міст-побратимів Миколаєва. Є практика в рамках культурної дипломатії увіковічувати назви партнерів. Данія допомагає місту у відновленні, ми й питаємо, чи потрібно це відмітити в назвах топонімів. Є питання, які назви людей зараз не влаштовують і яку вулицю хочуть перейменувати. Є блок питань, які нові назви люди хочуть бачити й аргументувати коротко це”, — додав Євген Гомонюк.

Взяти участь в опитуванні можуть всі жителі Миколаєва, також переміщені люди віком від 14 років, каже Євген Гомонюк. Анкета має чотири блоки й по кожному буде підбитий підсумок. Результати та пропозиції ініціатори опитування передадуть на розгляд топонімічної комісії. Вона рекомендуватиме Миколаївській міській раді назви до перейменування.

Опитування триває до 15 липня 2023 року. Зі слів менеджера з комунікацій проєкту електронного опитування, станом на 1 липня надійшло майже 700 відповідей і пропозицій.