Після тривалої перерви відкрилося відділення денного перебування територіального центру Заводського району

12:26

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На днях  Миколаєві відбулася знакова подія – після тривалої перерви відкрилося відділення денного перебування територіального центру Заводського району.

Перед присутніми виступив директор міського територіального центру Сергій Бондаренко. Він розповів про величезну допомогу, яку за час війни надали населенню територіальні центри різних районів, і від душі порадів можливостям, що знову відкрилися, дарувати людям не тільки матеріальні, а й духовні блага.


Працівники центру підготували чудову презентацію, присвячену старовинному та таємничому святу Купала. Галина Резніченко розповіла про традиції цього народного свята. Під звуки її чарівного голосу уява охоче малювала нам нечисть, яку напередодні свята викидало з води, дівчат, що плели вінки і пускали їх у воду і хлопців, що підринали під вінок своєї коханої, щоб допомогти йому попливти в потрібний бік.

Перед нашими очима спалахував купальський вогонь, що запалювався найстарішим мешканцем села від живого вогню, колесо воза, яке підпалювали хлопці і пускали з гори та жінки, яким треба було підійти до багаття ближче, щоб довести, що вони не відьми.

Для купальського вогнища дрова збирали з усього села, кожна сім’я мала віддати щось із поламаних меблів або знарядь праці, що вийшли з ладу і тих, хто відмовився внести свій внесок, у селі не поважали. Кожен житель села, йдучи зі свята, ніс із собою попіл багаття. Хазяйки сипали його в піч, щоб не було голоду, а господарі посипали ним огорожу і поле, щоб був добрий врожай. Через попелище багаття переганяли худобу, щоб був добрий приплід і високі надої молока. Закохані стрибали через багаття. щосили намагаючись не розірвати рук, щоб не довелося розстатися. Багато хто шукав у лісі квітку папороті, щоб отримати можливість стати невидимим або розуміти мову звірів. Виготовляли головних персонажів свята – шкідницю Марену. яку просили піти і для переконливості спалювали, і Купала, захисника та покровителя.


Особливого шарму святу додав виступ хору обласного Палацу культури, який виконав усіма улюблені українські пісні, та чарівні звуки скрипки Алевтини Русакової. Присутні отримали можливість заспівати знакові українські пісні разом із учасниками хору та пройти хороводом навколо купальського дерева.

Наприкінці свята директор міського департаменту соціального захисту населення Сергій Василенко розповів про напрямки роботи “університету третього віку”, головними з яких буде вивчення української мови та вільне володіння різноманітними гаджетами, що допоможе покращити життя пенсіонерів.

Тетяна Макаронова.