Наукова бібліотека пропонує аудіозаписи прози та поезії з видання «Стежки до Лиману» письменниці, художниці Євгенії Бондаренко

20:12

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека продовжує реалізацію проєкту «Книги без бар’єрів: аудіобібліотека для людей з вадами зору». Її фахівці підготували для Вас чергові аудіозаписи прози та поезії з видання «Стежки до Лиману» миколаївської тележурналістки, письменниці, художниці та дослідниці традицій народного мистецтва Є. П. Бондаренко.
Новели та картини Євгенії Петрівни – це своєрідний літопис життя нашого краю, з якого можна дізнатися забуті народні традиції та легенди Причорномор’я. Як зазначила авторка, її новели – це розсипані перлини легенд та бувальщин Миколаївщини, записаних із переказів та розповідей жителів Кінбурнської коси.
«…В селах приморських і степових побачила я блакитний південний розпис на білих хатах, вишиванки, «медові» дощечки. Захотілося це все зберегти, показати людям, особливо – дітям… У своїх творах намагаюся поєднати традицію, історію Українського Півдня з сучасними образами нашого буття», – так написала майстриня у своїй автобіографії.
Євгенія Петрівна Бондаренко у 1952 році закінчила Миколаївський педагогічний інститут. Деякий час працювала редакторкою обласного комітету телебачення та радіо, журналісткою на телебаченні, була редактором і ведучою тележурналу «Рідне Прибужжя». У 1983–1990 роках займалася викладацькою діяльністю у Миколаївській філії Київського інституту культури. З 1990 року була постійною учасницею всеукраїнських та обласних художніх виставок.
Основними творами мисткині вважаються: «Великдень» (1994), «Нічна Тендрі» (1994), «Лебедина зима» (1995), «Чумацький шлях» (1995), «Ковила» (1996), «Забутий маяк» (1996), «Спогад про вітряки» (1997), «Мати акація» (1997), «Образи Таврії» (1998).
Євгенія Бондаренко була членкинею національної спілки журналістів України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України та обласного творчого об’єднання «Прибужжя».
Прослухати аудіозаписи поезії та прози Євгенії Бондаренко ви можете на ютуб-каналі «Миколаївська ОУНБ».