У ЄС призупинили роботу ще чотирьох російських ЗМІ

11:46

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Рада Європейського Союзу в п’ятницю 17 травня ухвалила рішення призупинити мовлення на території ЄС чотирьох російських пропагандистських ЗМІ. Йдеться про Voice of Europe, “РИА Новости”, “Известия” та “Российская газета”.

Про це повідомила пресслужба Ради ЄС. У ЄС зазначили, що ці ЗМІ перебувають під постійним прямим або опосередкованим контролем Кремля і відіграють ключову роль у підтримці та розгортанні загарбницької війни Росії проти України, а також у дестабілізації сусідніх з нею країн.

Однак, як уточнили в Раді ЄС, посилаючись на Хартію основоположних прав, ужиті заходи не заважатимуть цим ЗМІ та їхнім співробітникам здійснювати іншу діяльність на території ЄС, окрім мовлення, наприклад, проводити дослідження та брати інтерв’ю.

РФ веде систематичну міжнародну кампанію маніпулювання ЗМІта інформацією, втручання та викривлення фактів з метою виправдання і підтримки своєї повномасштабної агресії проти України, а також посилення стратегії дестабілізації сусідніх країн, ЄС та його держав-членів.

Зокрема, російська пропаганда, інформаційні маніпуляції та втручання були багаторазово спрямовані проти української держави та її органів влади, українських громадян, європейських політичних партій, особливо під час виборчих періодів, а також проти суспільства, шукачів притулку, російських етнічних меншин, гендерних меншин та функціонування демократичних інститутів у ЄС та його державах-членах.