На Закарпаття з гастролями вперше приїде Миколаївський академічний художній драматичний театр

14:47

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Миколаївському академічному художньому драматичному театрі повідомили про вистави, які колектив покаже на Закарпатті.

Як відомо, 2023 рік в Україні оголошено роком Дмитра Кременя. Нашому земляку, поетові, заслуженому діячу мистецтв України, лауреату Шевченківської премії цього року виповнилося б 70 років. У червні в Миколаївському театрі пройшла прем’єра вистави «Земний монолог. Пам’яті Дмитра Кременя». Автор ідеї та режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Артем Свистун.

«Це незвичайна, оригінальна вистава. Це імерсійна вистава, яка прибирає сцену та занурює публіку безпосередньо в гру акторів», – наголошує режисер.

У виставі задіяні актори: Марина Васильєва, Ольга Сторожук, Олександра Шамшура, Ігор Ворогушин, Олена Карай, Алекс Межурецький, Інна Добренко та Сергій Гололобов. Роль самого Дмитра Креміня у різні роки чудово зіграли актори Григорій Черемушев та Володимир Фоменко. У спектаклі прозвучить близько двох десятків творів поета, у тому числі пісні Тетяни Ярової та Євгена Долгова на слова Дмитра Кременя.

Для маленьких закарпатців Миколаївський театр також підготував сюрприз. Театр покаже виставу «Котячі історії» за п’єсою «Коти-біженці» Людмили Тимошенко, Марини Смілянець. Режисер-постановник – Катерина Богданова. Під час війни непроста доля спіткає не тільки людей: коти теж мають свої історії переживань, поневірянь, сумних і щасливих пригод. Герої казки розкажуть дітлахам про дружбу, навчать взаємодопомозі, співчуттю, доброму відношенню до оточуючих, вірі у диво і у те, що навіть найзаповітніші мрії і бажання збуваються.

Миколаївці також покажуть моновиставу «Проста українська скіфська баба» за твором «Доця» Тамари Горіха Зерня. Виконавиця і автор інсценізації – Марина Васильєва.  Під час війни особливо гостро відчувається зв’язок поколінь. Прадавнє коріння закликає до відповідальності за рід, землю, життя і його продовження, за майбутнє. Жінка стає не просто захисницею, рятівником, міцною опорою для чоловіків: в її тонкій ніжній особі прокидається провидиця, віщунка, знахарка. Тільки звернувшись до глибинних сил таємничої природи можна вижити і повернути до життя інших.

Вистави побачать глядачі міст Ужгород та Мукачево.

Також під час гастролей Закарпаттям Миколаївський драмтеатр прийме участь в Міжнародному театральному фестивалі моновистав «Монологи над Ужем».