Музей імені В.В. Верещагіна – на хвилі мистецтва, у тому числі й індіанського

23:42

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаївський обласний мистецький музей імені В.В. Верещагіна запрошує відвідати унікальну виставку “Індіанці прерій Північної Америки”.
Ми не можемо уявити собі індіанські головні убори без пташиного пір’я. Це красиво, але насправді пір’я на головні убори індіанці майстрували не для краси. Пір’я орла індіанці наділяли містичними властивостями, і найсвященніші головні убори прикрашалися саме орлиним пір’ям, тому що орел – найсміливіший птах, священний птах, якого полюбило Сонце. І пір’я її є символом хоробрості.
Чим більше подвигів здійснив воїн, тим більше пір’я в нього було. Знамениті пов’язки з пір’ям – військовий головний убір, який називається роучем. Всім підряд цю красу носити не можна було. У кожного племені були свої критерії для присудження права носіння роуча. Наприклад, право давалося воїну, що першим торкнувся загиблого в бою ворога. Це вважалося великим подвигом.
Надалі, роучі стали прикрашати: бісер, маленьке каміння, шкірки дрібних пухнастих звірів, невеликі пір’їнки з бусинками на жилах. А ще виготовляти в багатьох варіаціях: підвіси зі шкурок, що звисають спереду або ззаду, ззаду міг спускатися хутряний шлейф або хвіст з кінського волосу.
Зараз по всьому світу роуч став символом індіанців, його використовують для фотосесій, при створенні індіанських костюмів цей аксесуар є чи не найважливішим.
Якщо у вас немає роуча, не сумуйте. Побачити цей таємничий містичний головний убір на власні очі, навіть доторкнутися до нього ви можете у нашому музеї, де експонується виставка “Індіанці прерій Північної Америки”. Свою унікальну приватну колекцію  пропонує до уваги миколаївців та гостей міста наш городянин  Дмитро Єрьоменко.
Миколаївський обласний мистецький музей імені В.В. Верещагіна – на хвилі мистецтва, у тому числі й індіанського, яке завжди актуальне.
Фото Ірини Гудим.