Молоді дерева замість небезпечного сухостою: у Миколаєві оновлюють зелені насадження

17:33

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Про це йде мова на сайті Миколаївської міської ради. У липні та листопаді цього року Миколаїв пережив два буревія, внаслідок чого було повалено майже 400 дерев. У липні негоду не витримали 143 дерева, у листопаді – 249. Ліквідацією наслідків займалися, в тому числі, і «Миколаївські парки». Про це в ефірі телекомпанії «МАРТ»розповів директор комунального підприємства Дмитро Чучмай. 

«90% повалених дерев – це тополі, які висаджені в місті в 50-60 роках. Вони вже досягли своєї вікової межі, давно постало питання заміни. Сьогодні ми працюємо над прибиранням аварійного сухостою та проводимо компенсаційну висадку», – розповів Дмитро Чучмай.

Як повідомляла пресслужба міської ради, саджанці Миколаєву безкоштовно надало державне підприємство «Ліси України». 

Старі дерева не лише псують зовнішній вигляд міста, але і несуть загрозу для містян. Так, під час останнього буревію були пошкоджені близько 10 автомобілів миколаївців.

Відділ садово-паркового господарства «Миколаївських парків» займається інвентаризацією та аналізом усіх зелених насаджень в місті, вони і надають свої пропозиції з тих чи інших видів робіт.

«Коли у 2022 році ми зносили старі тополі по проспекту Центральному, було багато критики від містян. Але після спилу було чітко видно, що здорові ззовні дерева повністю гнилі сзередини», – констатує директор «Миколаївських парків».

Нагадаємо, що нещодавно Миколаїв отримав в подарунок від державного підприємства «Ліси України» 100 саджанців липи, які вже були висаджені на бульварній частині проспекту Центрального та у парку Богоявленському. На проспекті виконали саме підсадження молодих дерев біля старих, щоб з часом старі прибрати без шкоди для екології міста.