Міське управління культури підбило підсумки 2023 року

20:32

Відкрийте “Вечірній Миколаїв” у Google News та  Телеграм-каналі

Начальник управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Юрій Любаров розповів про підсумки 2023 року в підпорядкованій йому галузі. Про це йдеться на сторінці ФБ Департаменту позитиву.
Він нагадав, що до структури управління входить п’ять будинків культури, чотири палаци культури, десять мистецьких шкіл, дві бібліотечні системи — для дорослих та дітей. Також в підпорядкуванні дитяче містечко «Казка» та зоопарк.
Як розповів Любаров, наразі бібліотеки — не тільки місця, де зберігаються книги. Це соціокультурнці центри, центри співпраці з волонтерськими штабами, розповсюдження гуманітарної допомоги. Але вони також продовжують працювати в головному напрямку — освіта та залучання людей до книги в широкому розумінні.
«Минулого року вдалося відкрити центр сучасного читання «Марко». Це новий куточок в Центральній міській бібліотеці ім. Кропивницького. А також там з’явився літній читальний зал. В ньому вже проходили презентації книжок і фестиваль настільних ігор «Фішка», – каже начальник управління.
Минулого року також провели Миколаївський диктант. Такий захід всеукраїнського рівня давно відомий в нашому місті, а от саме Миколаївський диктант відбувся вперше. Він був приурочений до Дня Конституції і до цієї акції доєдналось багато людей як особисто, так і в онлайн форматі, навіть з-за кордону. Цього року знов планують провести диктант та запрошують всіх охочих приєднатися до написання нового тексту.
Також Любаров поділився, що організація ЮНІСЕФ в двох бібліотеках міста відкрила центри для дозвілля дітей та їх родин, а саме в бібліотеці №6 на Намиві та в Центральній міській бібліотеці ім. Кропивницького. Тут діти могли спілкуватися між собою, чого вони, на жаль, позбавленні через те, що не працюють школи.
Нагадаємо, що минулий рік у всій країні був оголошений роком лауреата Шевченківської премії, відомого миколаївці Дмитра Креміня, тож багато заходів в місті проходили під гаслом вшанування пам’яті поета. Так, в Літературному сквері Миколаєва відкрили меморіальну дошку, присвячену Дмитру Дмитровичу.
Була також організована літературна сцена з вільним мікрофоном в Каштановому сквері і «Кольорові тижні з рідною мовою» в дитячому містечку «Казка» в рамках виконання програми підтримки української мови. В цих заходах також активно використовувались твори Дмитра Креміня.
Палаци і будинки культури минулого року працювали не тільки як культурні центри, а також надавали гуманітарну допомогу. Зараз в багатьох з них обладнано «Пункти незламності». Тож вони виконують не тільки культурну й розважальну функцію, а й безпекову.
Крім того в місті протягом року проходили конкурси, огляди, концерти.
«Багато тих заходів, що відбувались до великої війни, вони проходять і зараз, але перейшли в онлайн формат, адже ми не завжди можемо збирати людей, залучати глядачів. Хоча деякі репетиції та концерти все одно відбуваються в звичному форматі», – каже Любаров.
Минулого року також був ювілей заслуженої діячки мистецтв, відомої миколаївської композиторки Тетяни Ярової. На честь цього був влаштований концерт з піснями на її музику, та великий телевізійний проєкт, який вийшов влітку минулого року.
Завершуючи розповідь про творчі події року, Любаров нагадав, що в дитячому містечку «Казка» до зимових свят вдалося встановити невелику новорічну ялинку, прикрасити територію гірляндами, там наразі працює ковзанка. Тож він запросив містян та гостей нашого Миколаєва провести канікули в святковій атмосфері.
Якщо говорити про плани на новий 2024 рік, то відзначатимуться кілька визначних дат — це і 210 років з дня народження Тараса Шевченка, і 75 років від дня народження Володимира Івасюка, тож деякі міські заходу присвячуватимуть цим ювілеям.
Що стосується фінансової частини, то Любаров доповів, що минулого 2023 року управлінню культури вдалося зекономити 12% свого бюджету. Ці кошти пішли на підтримку ЗСУ, разом з іншою допомогою, яку місто надавало армії.