Легіон “Свобода Росії” анонсував черговий рейд на територію РФ: не в Шебекіно

17:42

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Добровольці легіону “Свобода Росії” проведуть новий рейд на територію Російської Федерації. Командир воїнів Максиміліан Андронніков (“Цезар”) очікує, що це станеться приблизно протягом найближчого місяця.

Про це він заявив в інтерв’ю Observer, дочірній газеті The Guardian, записаному в одному з київських кафе й опублікованому 8 липня. Підготовлену добровольцями операцію росіянин, котрий воює проти окупантів, назвав “ще одним сюрпризом”.

“Це буде наша третя операція. Після цього буде четверта та п’ята. У нас амбітні плани. Ми хочемо звільнити всю нашу територію”, – сказав воїн.

“Свобода Росії” проводила атаки на російській території у травні й на початку червня 2023 року. Добровольці зайняли прикордонні села в Білгородській області, вступили в бій із ЗС РФ і взяли в полон 10 російських солдатів.

Нещодавній рейд у місто Шебекіно “Цезар” охарактеризував як “локальну рейд-розвідувальну операцію”. Він пожартував, що був готовий пред’явити документи на кордоні. “Прикордонники втекли. Не було кому показувати”, – зі сміхом сказав він.

Командир легіону переїхав до України, коли розпочалося повномасштабне вторгнення. 49-річний Андронніков – колишній тренер із фітнесу із Сочі та Санкт-Петербурга. У Росії його називають “екстремістом” та “нацистом”, звинувачують у “держзраді”. У розмові з Observer він назвав себе “конституційним монархістом” і розповів, що захоплюється Уінстоном Черчіллем та Маргарет Тетчер.

“Цезар” визнав, що його ополчення може діяти лише з українською військовою допомогою, але, як заявив він, опинившись на території РФ, вони ухвалювали власні незалежні рішення. За його словами, бронетехніка легіону переважно була трофейною, захопленою в окупантів в Україні. Андронніков додав, що повідомлення Кремля про великі втрати серед його воїнів – смішні та перебільшені.

“Трупи одягнули в українську форму й показали по телебаченню. Наші виглядають інакше. Все це було тупою брехнею”, – підкреслив доброволець.