Київ відповів на заяву США про вступ до НАТО

15:36

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Міністерстві закордонних справ заявили, що Заходу слід змінити ставлення до Росії в архітектурі безпеки після того, як США висловилися про необхідність впровадження реформ в Україні для вступу до НАТО. Про це написав речник МЗС Олег Ніколенко у Facebook в четвер, 6 липня.

За його словами, українська сторона звернула увагу на заяву речниці Білого дому про необхідність проведення Україною реформ, аби відповідати стандартам НАТО, перші ніж приєднатися до Альянсу. Він також підкреслив, що США – провідний союзник України у протидії збройній агресії Росії, і Київ надзвичайно вдячний усім американцям, які підтримують Україну.

“Окрім України, зараз в світі немає жодної іншої країни, яка би проводила таку кількість реформ в умовах масштабної війни на своїй території. Докорінні внутрішні перетворення в Україні невідворотно продовжуватимуться. Водночас вважаємо, що одна реформа у світі залишається незавершеною. Це – ставлення Заходу до ролі Росії в архітектурі євроатлантичної безпеки”, – заявив речник МЗС.

Він додав, щойно партнери будуть розглядати питання членства України в НАТО без озирання на Москву, стане очевидним, що надання Києву запрошення до членства в Альянсі вже на цьому етапі відповідає безпековим інтересам союзників, стане важливим кроком задля відновлення миру в Україні і Європі загалом та унеможливлення повторення російської агресії в майбутньому.

Нагадаємо, речниця Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що Україні слід впровадити реформи, щоб відповідати стандартам і вимогам країн-членів НАТО, перед тим як доєднатися до Альянсу.